opettajaksi haluu

Sellasta oon miettinyt että mitkä ovat lähihoitajan (3 vuoden koulutus) mahdollisuudet päästä opettajaksi lukemaan vai onko mitkään ? Hakupaperia just täytin mutta jotenki valtas epätoivo ku siel vaan luki ylioppilas tutkinnosta.
1577
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Epätoivoinen, koska et ole käynyt lukiota vai epätoivoinen, koska arvosanat joko yo-tutkintotodistuksessa tai lukion päättötodistuksessa ovat huonot? Ilman lukiopohjaa mahdollisuutesi ovat epäilemättä huonommat. Miten muka voisi opettaa muita, jos yleissivistävät opinnot ovat omalla kohdalla jääneet peruskouluun?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


jellona kirjoitti:

Sellasta oon miettinyt että mitkä ovat lähihoitajan (3 vuoden koulutus) mahdollisuudet päästä opettajaksi lukemaan vai onko mitkään ? Hakupaperia just täytin mutta jotenki valtas epätoivo ku siel vaan luki ylioppilas tutkinnosta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu