Onko Phuketissa helppo löytää vaatteita koolle 36-40? entä kengät 37-38? Olisiko jolla kulla antaa ostoskeskusten nimiäkin? Tarkoitan siistejä kesävaatteita, ei 'krääsää', vaan samanlaatuista kuin esim.Suomessa Vero Moda/Only akselilla.
kiitos!! :-)
kiitos!! :-)
Vastaukset 4
Vanhimmat
Lienet juuri sitä yleisintä vaatekokoa jota tuolta saa joka kaupasta. Valinnanvaraa on laidasta laitaan. Suosituimmat paikat (turistille) vaatteiden hankintaan lienevät viikonloppuina olevat iltamarkkinat tai Patongilla oleva Jungseylon. Tuo viimeksi mainittu on hyvin amerikkalaistyyppinen, suuri ostoskeskus jossa on varmaan satoja eri putiikkeja. Hinnat tosin ovat sitten myös hieman muita korkeammat mutta valinnanvara korvaa sen kyllä :).
Yleisesti ottaen: Ranta-alueilla lähes joka paikka on täynnä pikkuruisia vaatekauppoja. Astu rohkeasti sisään ja katso mitä kelläkin on tarjolla. Siihen eteen on tietty viritelty ne turistikrääsät (eli ne kopiot yms. "hassut" T-paidat), mutta sieltä sisemmältä voit sitten bongata jotain ihan muuta.
.....sieltä sisemmältä voit bongata......
On siinä asiantuntija, millainen älyn jättiläinen tuollaista kehtaa kirjoittaa.
ja kun siellä Phuketissa on Karon, Patong, Phuket Town, jne jne eli aika suurella haulla kyselet. No niin mutta parhaimmat kaupat ovat siis Phuket Townissa ja Patongilla. Mutta sitä se on samaa kuin Suomessakin ja hintakin lähes sama ns. merkkituotteissa joskin ei varmuutta ovatko edes aitoja. Kenkiä löytyy 1 eurosta 500 euroon ja kokoa hyvin 34-45 koossa. Kyllä huomaat perillä että Phuket on melkoinen saari.
Ei koko Phuketissa oo kauppoja, niitä on vaan Suomessa, mut Ruotsista löytyy yks! Joku M&H tai niinku sillee...