Global Pension Plan aloitti jälleen
--------
91060
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Tää global pension plan on ollu toiminnassa koko ajan...ehkä markkinointi on ollu poikki,
Missä on Matti? Selityksiä kaivataan! Eikö maksatusten pitänyt alkaa jo iät ja ajat sitten? Mistä kiikastaa?
häkkiin.
...Stella kuollut tai jotain muuta dramaattista altterinvaihtoa ollut?
tarvitaan lisää "eläkevakuutuksenottajia". Itse aiemmin tällä palastalla arvelin, että kerjääminen alkaa vasta lokakuussa, mutta pojilla tuli rahapula luvattua aiemmin.
Ihanko oikeasti pitäisi ruveta varomaan vakuutuksia, jossa ei mainita maksajatahoa?
Pitääkö tämä ihan oikeasti tiedottaa ihmisisille?
Mistä v****ta löytyy näitä löyhäpäitä?
Kai pitäisi jo alkaa uskoa että ihmiset ovat oikeasti TYHMIÄ!!!
Nyt loppui avuliaisuus, jos joku on noin idiootti todellisuudesta vieraantunut reppana, niin kai tässä saa itsekukin alkaa huijaamaan.
Eli lähettäkää minulle vaan rahanne, heh;)
Saatte iänkaikkisen elämän tai jotain..
"Uutisia/News 31.7.2009
GPP has got over 100.000 members and now the pressure is on their shoulders to get things done. They approximated to last 2-3 months when they would be ready to pay.
GPP sivulla luki, että 100.000 jäsenen raja on saavutettu ja nyt paine on heillä. Forumin mukaan kestää 2-3 kk kun he saavat homman maksuvaiheeseen"
Ilmeisesti jäsenmäärässä on tapahtunut laskuvirhe tai jtn. vielä pitää saada 10 000 uutta jäsentä ja nopeasti... loppurahastuksen makua
Tuota selvääkin selvempää huijausta kaupattiin minulle myös, mutta kun kaikki mahdollisen huijauksen merkit olivat ilmassa niin en siihen lähtenyt ihan periaatteelisista syistä vaikka hinta oli mitätön.
Koko markkinointi perustuikin siihen, että sanottiin, että ONKO SINULLA VARAA JÄÄDÄ ULKOPUOLELLE, muutaman kympin takia.
Minusta kuitenkin euronkin antaminen selvään huijaukseen on moraalisesti väärin ja siksi sijoitinkin 10k Wincapitaan, joka edelleen on mielestäni täysin rehellinen systeemi, sillä sitä on tutkittu jo parisen vuotta ja yhtään tuomiota ei ole saatu aikaiseksi, vaikka ensimmäiset tuomiot luvattiin KRP:n puolelta julkisuudessa jo 2008 loppuun.
Tunnen myös henkilökohtaisesti rehellisiä jäseniä, joilla on idioottivarmat todisteet signaalijärjestelmän toimivuudesta, mikä on koko systeemin punainen lanka ja nämä todisteet on myös puolustajallamme EOK:lla
Missä ovat muuten todistajat, jotka seurasivat avointa signaalia monta viikkoa, kun Kailajärvi antoi sen julkiseen tutkiskeluun? Pankkien yms. treidarit tiettävästi seurasivat signaalia, mutta yhtään ei ole tullut julkisuuteen kertomaan, että SE EI TOIMINUT? Tässä mielestäni myös yksi erittäin outo piirre Case Wincapitassa?
Tässä asiassa Kailajärvi teki mielestäni selvän arviointivirheen, sillä hän ajatteli todistavansa keksintönsä toimivuuden ja sitten toiminta jatkuisi, mutta kun "he" lähtivät seuraamaan ensin hymyillen ohjelmiston toimivuutta, niin pian hymy hyytyi ja tilalle tuli ahneus ja pelko yms.ja alkoi ennennäkemätön vaino, johon valjastettiin koko arsenaali ampumaan kaikilla sektoreilla ja tässä ollaan, mutta aliarvioivat capitalaisten sitkeän puolustuksen ja joukkojen suuruuden ja taatusti tänään miettivät, miten pääsisivät tästä mahdollisimman vähin vaurioin pois, koska jo nyt homma on tullut kalliiksi veronmaksajille ja se on vasta alkusoittoa ja osat tulevat vaihtumaan.
Tyhmiä (kusetettuja) ja epärehellisiä (kusettajia). On tietty niitäkin jotka ovat tyhmiä ja tahattomasti epärehellisiä, mutta se ei poista vastuuta.