Kleber renkaat?

Nämä michelinin tekemät halpamallit Kleber, ovatko hyvät ja hiljaiset? Suhteutettuna tietenkin hintaan. Kannaattako sellaisia kesäksi alle laitta? onko kellään kokemusta kyseisestä merkistä?
1606
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Kattoppa linkki ADACin uusimmasta v.2004 rengastestistä:

http://www.adac.de/Tests/Reifentests/Sommerreifen/165_70_r14_03_2004/default.asp?ComponentID=75267&SourcePageID=8772

Paina "Kleber Viaxer AS". Kolmen tähden rengas (on ADACin maksimimäärä). Lyhyt kuvaus Saksasta käännettynä AltaVistalla:

"Short criticism:
very balanced summer tire with good achievements in all categories
- no pronounced weaknesses"

Eli tämän mukaan testivalio (kuten myös saman testin Misukka). Ja ne Misukatkin tehdään saman katon alla, lienee samaa kauraa kumpikin, laaturenkaita siis. Kaipa nuo Sakut siis tietää, autojakin siellä on 18xSuomen autojen määrä...

Äänestä

Kommentoi aloitusta


rellumies kirjoitti:

Nämä michelinin tekemät halpamallit Kleber, ovatko hyvät ja hiljaiset? Suhteutettuna tietenkin hintaan. Kannaattako sellaisia kesäksi alle laitta? onko kellään kokemusta kyseisestä merkistä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu