Antti-Kristian

Poikamme kastetaan Antti-Kristianiksi. Mitä mieltä olette hänen nimestään?
5981
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Huono nimi. Kristian=Christian=kristitty. Voidaan luulla uskovaksi, oletteko sellaisia? en pidä nimestä yhtään. jos haluatte sen pojallenne antaa, antakaa toiseksi nimeksi ei yhdysnimeksi! siis parempi antti kristian tai kokonaan muu toka nimi.

Äänestä
  • tosin itse laittaisin vielä kolmannen nimen vaikka olenkin kahden nimen kannattajia...

    Äänestä

Antti-Kristianista tulee mieleen antikristus... Mietipä vielä. Kaiken lisäksi yhdysnimet ovat rumia.

Äänestä
  • heti tuli mieleen,että oliko tarkoituksena saadakkin ihmisille mieleen Antikristus..Yhdysnimi sopii nimille Veli-Pekka Juha-Matti ja Maija-Liisa yms.You know..

    Äänestä

  • henna kirjoitti:

    heti tuli mieleen,että oliko tarkoituksena saadakkin ihmisille mieleen Antikristus..Yhdysnimi sopii nimille Veli-Pekka Juha-Matti ja Maija-Liisa yms.You know..

    Antikristus tulee mieleen. Pojastako saatananpalvoja? Hyi mikä nimi.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Esikoisäiti kirjoitti:

Poikamme kastetaan Antti-Kristianiksi. Mitä mieltä olette hänen nimestään?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu