Olen netistä yrittänyt selata, mutta en ole millään löytänyt. Onkohan Kouvolassa paikkaa, jos tehdään suolihuuhteluja?
Suolihuuhtelu Kouvola?
Terttu.
9807
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Paljon helpompi tehdä itse osta apteekista suolihuuhtelu pussi siinä on ohjeet suolihuuhtelusta tietämättömät ajattelee homman vaikeaksi mitä se ei todellakaan ole.
Enkä osta sitä apteekistakaan. Käsisuihkulla vain vettä reiästä sisään. Kyllä muuten on helppoa. Eikä maksa mitään.
Olet postannut viestisi vahingossa terveys-otsikon alle. Kysymiäsi 'palveluja' koskevia ilmoituksia löytyy ihan muualta.
menny Kouvolaan huuhtoon suolta!
Miksi sinä haluat huuhdella peräsuolesi? Sillä ei ole mitään todistettua vaikutusta terveyteen. Jos nyt kuitenkin haluat tehdä tuon taikuskoisen rituaalin, niin kaksi lusikallista pellavansiemeniä liotettuna pienessä lasillisessa vettä ajaa saman asian. Jopa herr Alfred Vogelin mielestä.
Jos sinne sisälle haluaa ottaa vaikkapa jonkun toisen henkilön jotakin ruumiinosaa niin eipähän mene touhu likaiseksi
Jospa huuhtelu puhdistaa yläpäätäkin ja kirkastaa tapahtumia sielläkin?
http://www.minaolen.com/lehti/art1_302.html
Kun lehtijutun lukee, niin on pakko sanoa, että ei MinäOlen-kirjoittajan mieli ole ainakaan selkiintynyt truuttaamalla vettä rektumiin.
eivät tehoa kaikille samalla tavalla.
Senhän tietää myös tröllikin?
Jospa tröllin kohdalla tuloket ovat paremmat, kuin mitä hän kertoo artikkelin kirjoittajasta!