Eli autossa takana sellaset Pioneerin 6*9:t. Ne kuitenkin särisee kun niitä käyttää. Onko tämä sellainen vika, joka tulee, kun popitetaan liianlujaa? Mistä tuo särinä siellä skobessa itseasiassa tulee? En saanut paikallistettua sitä, vaikka koitin katsella sinne sisään ja sormella painella eri kohdista.
Onko tuollaista vikaa mahdollista korjata (itse)?
Thanks
Onko tuollaista vikaa mahdollista korjata (itse)?
Thanks
Vastaukset 7
Vanhimmat
has no idea? Pitääkö paikkansa? Auttakaa nyt hyvät ihmiset :)
no tuota, hommahan helpottuu ja hoituu sillä että, (tää ei ole vittuilua) otat ne 6*9 irti sieltä hatarilta, laitat ne huuto.nettiin myyntiin, (joku takapotkukorolla pioneer friikki ostaa ne subbari lisäkkeeksi) painut joko netin tahi kaupunkisi hifi liikkeeseen ja alat suunnittelemaan kunnon erillissarjan ja vahvistimen ostoa, äänenlaatu, tehonkesto ja kaikki paranee.
Tohon ehkä olisi hieman helpompi vastata silloin jos kertoisit luukutatko niitä kuuysejä mankantehoilla vai onko sulla joku tosi ärjy vahvistin taustalla, luultavasti ne ei vaan kestä tehoa, tai sitten ne on muuten vaan paskat, näin yleensä on kuuyseissä.
Tää ei sitten edelleenkään ollut vittuilua.
Hyvä ettei ollu vittuilua :)
Tarkotus olis jossain vaiheessa hankkia kunnon erillissarja ja muut mööpelit eteen, mutta tässävaiheessa olis vielä kiva saada noi vanhat, auton mukana valmiiksi särisevinä tulleet skobet futaamaan, josko se jotenkin vain on mahdollista jollain suht helpolla vippaskonstilla :)
Niin eli ei oo vahvistinta tällähetkellä, eli luukutus tapahtuu vaan poppikoneen tehoilla.
Eli jos vinkkejä, niin kiitos tähän suuntaan, niin ennen erillissarjaa saisi noi jotenkin futaamaan :)
edelleen, vinkkejä?
Ne kajarit on varmaankin vain revitetty pilalle... heitä vesilintua noilla
VOIKO OLLA ETTÄ SE VOIS JOHTUA SIITÄ ETTÄ KAIJUTTIMET OVAT RIKKI TAI NE OVAT TEHOILTAAN LIIAN PIENET VERRATTUNA SIIHEN MITÄ SOITTIMESTA/VAHVISTIMESTA LÄHTEE
VOIKO OLLA ETTÄ SE VOIS JOHTUA SIITÄ ETTÄ KAIJUTTIMET OVAT RIKKI TAI NE OVAT TEHOILTAAN LIIAN PIENET VERRATTUNA SIIHEN MITÄ SOITTIMESTA/VAHVISTIMESTA LÄHTEE