Moro,
Jonkin sortin yhteys ilmeisesti mahdollinen, mutta tukeeko se vain jotain verkkopelaamista? Itseäni kiinnostaa tietää, että on ko laitteessa esim. jotain selainta, jolla voi ihan tavalliseen (pc) tapaan mennä lukemaan vaikka Iltalehti.fi:n uusimmat lööpit?
Kiitos jo etukäteen!
Jonkin sortin yhteys ilmeisesti mahdollinen, mutta tukeeko se vain jotain verkkopelaamista? Itseäni kiinnostaa tietää, että on ko laitteessa esim. jotain selainta, jolla voi ihan tavalliseen (pc) tapaan mennä lukemaan vaikka Iltalehti.fi:n uusimmat lööpit?
Kiitos jo etukäteen!
Vastaukset 9
Vanhimmat
pääsee ihan vapaasti selaimeen:)
Mutta kaikki sivut ei toimi niin sujuvasti kuitenkaan kuin pc.llä, mutta toimiipahan kuitenkin.
voiko nokia pc suitea asentaa pleikkariin? Mulla on vain puhelimen kautta oleva nettiyhteys, joten ilman tuota ohjelmaa nettiyhteys ei toimi. Miten pitäisi menetellä?
ei voi. eli et saa yhteyttä toimimaan noin.
mulla on läppäri jossa mokkulayhteys, en vielä omista PS3:a mutta tarkoitus on se hankkia. Olen lueskellut että pleikkarin kytkeminen nettiin tällaisella systeemillä on hankalaa joten onko mahdollista ladata Playstation storesta esim. käyttöjärjestelmän päivityksiä, peleihin päivityksiä, mielessä esim. mahdolliset lisäautot GT5:n läppärillä USB tikulle ja asentaa ne pleikkarille USB tikun kautta?
Helpoiten saat kun ostat joko tukiaseman jossa on tuo mokkulan käyttöominaisuus mukana tai vastaavasti jaat tietokoneeltasi yhteyden verkkokaapelia pitkin PS3:lle.
Eli langattomalla PS3:lla voi asian ratkaista toisin eli tee puhelimestasi Ad-hoc WLAN tukiasema vaika JoikuSpot ohjelmalla joka asennetaan puhelimeen. Toimii hyvin mutta vaatii laturin jatkuvaa käyttöä. Puhelinkin kuumenee aikalailla hommassa mut toimiipa kuitenkin hyvin.
ettei päässyt näille sivuille
http://www.veoh.com/veohtv
Kun teet itsellesi oman Playstation internet käyttäjän voit olla netissä lähes saman tapaan kuin Pc:lläsi