Kokemuksia Gefinasta

Aloitin Gefinan käytön 2,5 vuotta sitten. Hiusten lähtö päälaelta pysähtyikin hyvin aika pian aloittamisen jälkeen, mutta sitten noin parin vuoden käytön jälkeen alkoivat sivuvaikutukset iskeä, seksihalut vähenivät rajusti, kunnon seisokkia on hankala saada ja jos saakin niin se lopahtaa kesken aktin, peniksestä ikäänkuin hävisi tunto, siemenneste muuttui vetiseksi mössöksi. Usein halut jää jylläämään päälle epäonnistuneen aktin jälkeen ja on pakko yrittää saada siemensyöksy masturboimalla, usein ei onnistu edes siten vaan alakerta jää ikäänkuin "lukkoon" aiheuttaen kiveksissä ja alavatsassa kipua ja särkyä joka loppuu vasta kun onnistuu saamaan siemensyöksyn. Syön myös verenpainelääkettä samaan aikaan, en tiedä onko näillä yhteyttä keskenään ?
Olen nelikymppinen mies. Kokeilen nyt lääkkeen käytön lopettamista ja katson kuinka kauan kestää ennenkuin aine poistuu elimistöstä ja tilanne normalisoituu. Saatan myöhemmin kokeilla pienemmällä annoksella kuin aiemmin (1/4 tabletti päivittäin). Kommentteja odotellessa.
2413
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Tuo verenpainelääkityskin voi olla ainakin osasyynä. Koska veren paine on pienentynyt, stondis ei ole enää niin jämäkkää kuin ennen. Lääkkeen toimintatavasta riippuen myös veren virtaus penikseen voi olla heikompaa. Viimekädessä astuu esiin pää, eli lievätkin oireet voivat vahvistua henkisesti kun epäilee että on jotain vikaa.
Kannattaisi keskustella lääkärin kanssa, jotta selviäisi tuon verenpainelääkityksesi toimintamekanismi ja aiheuttaisiko se noita oireita.

Äänestä

vähennä masturbaatiota, 1x3pvä ni luulis tapin sojottavan

Äänestä

Kommentoi aloitusta


lerppa. kirjoitti:

Aloitin Gefinan käytön 2,5 vuotta sitten. Hiusten lähtö päälaelta pysähtyikin hyvin aika pian aloittamisen jälkeen, mutta sitten noin parin vuoden käytön jälkeen alkoivat sivuvaikutukset iskeä, seksihalut vähenivät rajusti, kunnon seisokkia on hankala saada ja jos saakin niin se lopahtaa kesken aktin, peniksestä ikäänkuin hävisi tunto, siemenneste muuttui vetiseksi mössöksi. Usein halut jää jylläämään päälle epäonnistuneen aktin jälkeen ja on pakko yrittää saada siemensyöksy masturboimalla, usein ei onnistu edes siten vaan alakerta jää ikäänkuin "lukkoon" aiheuttaen kiveksissä ja alavatsassa kipua ja särkyä joka loppuu vasta kun onnistuu saamaan siemensyöksyn. Syön myös verenpainelääkettä samaan aikaan, en tiedä onko näillä yhteyttä keskenään ?
Olen nelikymppinen mies. Kokeilen nyt lääkkeen käytön lopettamista ja katson kuinka kauan kestää ennenkuin aine poistuu elimistöstä ja tilanne normalisoituu. Saatan myöhemmin kokeilla pienemmällä annoksella kuin aiemmin (1/4 tabletti päivittäin). Kommentteja odotellessa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu