Olet yläasteella, niinkuin minäkin. Oletko huomannut kuinka katselen sinua? Tiedätkö kuinka ujo olen? Olet eri luokalla kuin minä. Vanhempi.. ja silti haaveilen sinusta ja minusta edes ystävinä. Miksi olet aina yksin tai ainoan kaverisi kanssa? Olet blondi ja kaunis puhtaanakin, ilman meikkiä. Miksi luulen että olet lesbo/bi? Kuvittelenko sen vain koska olen kiinnostunut sinusta vai siitä kuinka joskus katsot minua ja ystävääni jotka olemme tulleet kaapista ulos? Asun korvessa ja tiedän että sinäkin asut, jollain lailla. Minusta en ole nyt järkevä vaan epätoivoinen kun kirjoitan tänne... olen etsinyt sinua netistä, facebookista, ircistä ja ii2. Sinua ei löydy... haluaisin tulla luoksesi heti aamulla kun pääsen linja autosta. Tai minähän tulenkin, vain 2 metrin päähän sillä yleensä en kauemmas mene muidenkaan lähelle, minäkin olen ujo ja minäkin odotan aina aamuisin ystäviäni... Menen sinun ja joidenkin muiden väliin istumaan "aidalle"... ja silloin tekisi mieli puhua kanssasi, silloin tekisi niin kauheasti mieli puhua eniten. Tänään ku koulu loppui näin että sinäkin menit linja autoon. Eri kylälle vain. Nyt tiedän tarkemmin missä asut ja jo se herättää toivoa kysyä vielä joskus puhelin numeroa... edes ystävinä. Katselen sinua ruokalassakin, se on vaikeaa sillä vakiopaikastani täytyy kääntyä täysin jotta näkisin sinut, en kehtaa juurikaan tehdä sitä. Silloin kun katseemme kohtaavat sydämmeni hyppää täysloikan. Kehtaisinpa katsoa sinua täyteen mittaan edes 5 sekuntia suoraan kasvoille ja sinä katsoisit takaisin... kehtaisinpa. Miten voisin tulla puheillesi? Kerroin tänään että olen kiinnostunut sinusta ja kaverini olivat ihan että "oot sä hullu? ei se "sovi" edes sulle ku on vanhempikin ja varmasti hetero..! se on niin ujokin!" eivät ne varsinaisesti niin sanoneet, mutta näin sen katseista. Minulle riittäisi jo se että saisin tutustua sinuun, ujoon ja ehkä yksinäiseen ihmiseen. Olet aina niin vakava.. Olet paikoillasi kuin jähmettynyt et halua huomiota puoleesi. Pari kertaa olen nähnyt sinun nauravan ruokalassa ja pihalla ja se oli enkelin naurua
Olet niin ujo.. haluan tietää susta enemmän.
pyhäjoki
6703
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Toi oli söpöä tekstiä. Mulla itelläni oli samanlaisia tuntemuksia kuin sulla kun olin yläasteella, en vain osannut muodostaa niitä sanoiksi. Luota ittees ja anna mennä vaa jos on semmonen fiilis! Ei saa jäädä miettimään ja kärvistelemään tuntemuksissaan ja sitte miettiä että mitäköhä olisi voinut tapahtua. Mielummin isku vasten kasvoja kuin ikuinen epätieto.
Olipas kaunista tekstiä. Itse en ole kylläkään johonkin tiettyyn tyttöön ihastunut, mutta yleisestikin kaikkiin tyttöihin/naisiin.
Kiitos aattelin että voinhan kokeilla tänne kirjoittamista jos se vaikka kävisikin suomi24 olipas kuinka epätoden näköistä. :D Näin muuten hänestä viime yönä unta
Sun aloitusteksti oli tosi nätisti kirjoitettu :)
Kannattaa oikeasti mennä juttelemaan. Vaikkapa ihan arkipäiväisistä asioista kuten koulusta, harrastuksista tai vaikka hitsi säästä, jos ei muuta keksi :) Et sä siinä ainakaan mitään menetä.
No kaivoin sen numeron perjantaina numero tiedustelusta tekstasin sille(ei kovin romanttista ylättää se tekstarilla, mutta minun oli pakko tehdä jotain jonka ujoudeltani pystyisin) ja sain mese osoitteen. Se kysyi miksi halusin sen numeron ja sähköpostiosoitteen niin vastasin "Olet niin kiinnostava" ;) vähän juteltiin tänä aamuna ja se menee viikoksi ja puoleksi kreikkaan. Eipä siis nähdä nyt koulussakaan, mutta mua jännittää jo nyt mites sitten ku se taas palaa? Jännittäisi siltikin vaikkei menisi kreikkaan ja nähtäisiin sitten maanantaina koulussa, muttah.. :D Yhteyttä tuskin pidetään koska ei varsinaisesti olla edes ystäviä ja yhteydenpito on kallista... vaikka sille tekstailisin niin tuskinpa vastaisi tai mitn. En tosiaankaan ole voinut ottaa puheille mitään "oletko oikeasti hetero?" tms, koska emme vielä ole paljon jutelleet. Ja tietty osasyy tuohon se että olen ujo... menee aikansa ennenkuin kehtaan.
Niin ajattelin nyt kertoa miten tämä suhde etenee, jos se lukee tän olen kyllä tosi nolona, mutta voitaisiin edetä nopeammin. Huoh, mistähän lähtien minäkin olen toivonut mahdottomuuksia. :|
Miksi olet nolona?
Ei se nyt kannata:) mitä joku toinen on oikeesti.. eikö sitä tunne kun katsoo tai koskettaa?
Tarviiko sitä niin udella, eikö voi vaan. toimia.