Laguna 96 Lämmityslaite

Onko kokemusta/neuvoja. Lämmityslaitteen puhallus toimi pitkään vain 3 ja 4 teholla mutta nyt lakkasi toimimasta kokonaan.puhaltimen moottori vaihdettu pari v sitten.Voiko vika olla vain säätimessä vai etuvastuksessa joka kuulema jossain hanskalokeron takana.Miten pääsee käsiksi etuvastukseen? Voiko etuvastuksen ylilämpösuoja vaikuttaa puhalluksen lakkaamiseen täysin?
2637
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Etuvastukseen pääset hyvin käsiksi kun irroitat hanskalokeron. Aukaise lokero ja revi etureunoilta verhoilukangasta irti, niin saat kaikki ruuvit näkyviin. Kun lokero on irti niin etuvastus näkyy hyvin. Se on jääkiekon kokoinen pyöreä muovikiekko ilmaputkessa. Ei voi erehtyä kun pidät lätkän mielessä. Lähtee kiertämällä irti.
Yleensö vika on siinä jos ei kaikki nopeudet toimi. Samalla kannattaa irrottaa ja voidella moottori ja katsoa hiilet. ( paitsi jos se on noin uusi). Moottori on kolmella 6 mm ruuvilla kiinni.

Äänestä
  • Kiitos vastauksestas.Voipi olla vikaa siinäkin.Ei vaan toiminut mikään nopeus enään.Epäilen säädintä.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


sette kirjoitti:

Onko kokemusta/neuvoja. Lämmityslaitteen puhallus toimi pitkään vain 3 ja 4 teholla mutta nyt lakkasi toimimasta kokonaan.puhaltimen moottori vaihdettu pari v sitten.Voiko vika olla vain säätimessä vai etuvastuksessa joka kuulema jossain hanskalokeron takana.Miten pääsee käsiksi etuvastukseen? Voiko etuvastuksen ylilämpösuoja vaikuttaa puhalluksen lakkaamiseen täysin?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu