Eli kuulisin mielellään kommentteja tuollaisesta autosta. Kiinnostaa kuullaa kulutuksesta, ja onko ollut jotain vikoja autossa. Muutenkin yleensä, että onko hyvä käyttöauto tuommoinen Civicci?
Ostamassa Civic 1.8 sport vm. 2007
Hansu 10
3356
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
kaverillani on ko. auto. Muuten toiminut moitteettomasti mutta auto kuluttaa öljyä alle 50 000km ajettuna. öljynvaihtoväliä 10 000 km ei kuulemma pääse lisäämättä öljyä..ei kai vaarallista mutta ärsyttävää
Mulla on yli 70 tonnia ajettu, eikä siinä ole ollut mitään vikoja eikä ole tarttenut öljyäkään lisätä kertaakaan. Harvinaisen iso sisältä ja muutenkin modernin näköinen. Jälleenmyyntiarvo taitaa olla tuon kokoluokan huippua ainkin kun kattoo nettiautossa ja autotallissa olevia hintoja. Ja Sporttimallissa on vakiona jo kaikki herkutkin. Ainoa puute on vähän kova alusta/jousitus, jolla kai on tavoiteltu urheilullisuutta mukavuuden kustannuksella. Väri pitää olla ehdottomasti musta tai punainen!
Jarrut 2krt takuuseen sitten itse herkistellyt .siis takajarrut ja ovat toimineet ,söi öljyä johonkin 80000km
sitten ei ole tarvinnut lisätä ,teen kaikki huollot nykyään itse kun ei takuu voimassa tietääpä missä mennään..