Tuskin aivan tanssi vaan mielessä,tulee pakostakin
mieleen pitääkö erehtyä toisen omaan.
mieleen pitääkö erehtyä toisen omaan.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 17
Vanhimmat
Kykene huolehtimaan naisestaan niin anna mennä vaaan, ei siellä kukaan ole vaan tanssimassa . Kohdalle kun sattuu niinpä unohtuu vaan tanssimasssa ,, Joka muuta väittää on aikamoinen paskanjauhaja
Mutta, miksi EI KOSKAAN MITÄÄN JÄNNÄÄ JA SÄHKÖISTÄ TAPAHDU TANSSEISSA ???
Vain tylsiä "saamattomia" tansseja ilta, illan perään :( Nyyh, ihan itkettää nää jutut saamisistanne....
Kukaan ei haluu erehtyä toisen omaan ja somaan, niin miks ? D.
Miten niin toisen omaan ,miten sinun omasi sit käy tai sinä tanssipaikoilla jos olette varattuja.
Kyllä se vieras löytyy mistä vaan jos on tarvetta vieraissa käydä.
Tanssi on monelle harrastus,vaikka sinä et näytä moista asiaa ymmärtää.
Vähän enemmän laajakatseisuutta tähäkin pähkyröintiin.
Hyvin äkkiä tulet huomaamaan, että ei siihen toisen omaan kovin helposti pääse lavatansseissa erehtymään.
Kyse ona aina tarkoituksellisesta tuottamuksesta oman edun nimissä. Molemmat ovat tietoisia ja tavoite ei ole huolehtimisesta. Kyse on vastuuttomuudesta ja huolehtimattomuudesta. Niin kauan kuin suhde ja suhteet ja muutkin asiat perustuu sopimuksiin ja luottamukseen sekä kunnioitukseen. Siis jotain pitää romuttaa sisältään omaa arvoaan. Haluta myös arvottomuutta sen suhteen osalta käyttää osoituksena itsestään ja arvostuksestaan.
Kaikista kaadoista jää kanto!
jää kantoa,sen voi kaivaa ja tuhota
Näyttää sitä moni yrittävän mutta monttu on ainkin jäänyt kaivuun jälkeen. Unohtuu kai sitten se ennallistaminen?!
Tuhoa kyllä on saanut moni yrittäjä aikaan. Niitä kantokasoja on meinaan tanssilavat täynnä. tienvarsista puhumattakaan. olisiko ne sittenkin niitä uusituvia energiakasoja? Lämpöä ei taida tulla no ehkä kihisevää tervaa vielä.
Ei siinä kovin paljoa taida enempää mieli kuin se itsetuntokaan kohota. Mikähän elämän alue siinä kohenee nais tai mies puolisilla kun kaivaa ja tuhota pitää?
Jos nyt jonkun mielestä varattuna tanssiminen on niin syntistä, niin miksi taas tehdään naisista pelkästään syntipukkeja? Käyvät ne varatut miehetkin tanssimassa.
Mitäs sanot tähän,tiedän varatun rouvan,
joa lähtee yksin tanssimaan keskellä
viikkoakin,puhumattakaan viikonlopuista.
Annetaan hiplata avoimesti kaikien nähden,
että kelpaan minä 80v miehille.
Ja varatut miehethän ne vasta avosylin ottavatkin vastaan syntistä syliä !
Harvempi varattu mies kieltäytyy "kutsusta" jatkoille :) - D.
Nauti niistä pukeistasi syntisessä sylissäsi.
Syntisyyden!! Ei mikään muu sukupuoli tai ihminen.
Tanssiminen tuskin on kenenkään mielestä syntiä ketään kohtaan jos on normaalia ajattelua edes mukana.
Se lieveisto sekä omituisuus siitä ongelman tekee.
Olen mies ja käynyt tansseissa vuosia lavoilla. En ole saanut yhtään kutsua tai ehdotusta. En tiedä saako naiset kutsuja miehiltä. Joku nainen on kertonut kyllä huomanneensa joskus miehen kiihotuksen, mutta se kai on normaalia kun ollan liki. Eli kyllä varatut voivat ihan rauhassa käydä tanssimassa. Ei siellä olla ketään iskemässä vaan ollaan vaan tanssimassa. Eihän sitä voisi kadiullakaan varatut kävellä, kun sielläkin joku voi tulla tekemään ehdotuksia....
Aloittajahan on mies, joten näkökulma sen mukainen. Ei tässä kuitenkaan suljeta pois sitä, että samoin toimiva mies olisi syntipukki.
Minun nautinnollisen syntisen sylin jälkeen - kelpaa sitten sinullekin - D.
edelleen ihmetyttää ja on omituista se osa tansipaikoilla kävijöistä jotka hakee pikavippejä ja erityisesti varatuista siis vakiintuneista.
Kun havaitsen henkilön olevan seurusteleva tai vakiintunut tulee aina mieleen heidän suhde ja mahdollisten jälkeäisten asema ja arvot. Empä usko että normaalissa vakaudessa tarvitsee ehdotuksia tei ehdottele itsekkään.
Käytetäänkö tanssia hyväksi?
Kyllä varmaan käytetään tanssia hyväksi. Mutta eiköhän suurin osa tansseissa vakituiseen käyvästä porukasta ole kuitenkin rehellisin mielin liikkeellä.