Menin tyhmyyksissäni käyttään vanhentunutta Daivonexia, kun odottelin aikaa lekurille. Voidetuubi oli avaamaton ja voide kunnossa, mut päiväysmerkintä oli mennyt ohi ikuisuus sitten.
Mulla ollut psori vuosia rauhallisessa vaiheessa, mut nyt äitynyt tosi pahaksi ja nyt kun laitoin tota dainonexia, niin on lähes palovamma-asteella, lääkäri sano ja tiedän muutenkin et punoitus kuuluu alkuun asiaan, mut tää on jotain ihan muuta ja kun tuolla peffa ja lantioalueella on tosi isoja psoriläikkiä, niin istuminen sitä et tuntuu et paikat repee, lisäksi nukkuminen kun ei pysty oikeen kummallakaan kyljellä eikä selälläänkään nukkuun.
En nyt ole voidellu ku ihan perusvoiteella, en uskalla aloittaa tuota lääkärin määräämää daivobet voidetta ennenkuin iho rauhoittuu ja vähän vahvistuu.
Onkohan niin et toi daivonex voide on muuttunut vahvemmaksi ja suorastaan myrkyksi?
Lähes palovamma
vanha daivonex voide
1
407
Vastaukset
En todellakaan usko,että voimistuu vanhetessaan.Päinvastoin voi käydä.
Mulla pn ollut vanhaa ja avattuja tuubeja,eikä mitään.
Mutta olet saattanut allergisoitua daivoon..tai oli herkkä jakso.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Martinan uusi poikakaveri
Sielläpä se sitten on. Instastoorissa pienissä speedoissa retkottaa uusin kulta Martinan kanssa. Oikein sydämiä laitettu1471356Rakastan sinua
Enkä halua enkä aio sinua satuttaa. Satuttaisin samalla itseäni. Olet ihana mies ja olen pahoillani kuinka sinua kohteli481086Kun viimeksi tapasit kaivattusi
Kasvokkain ( ei netti, varmuudeksi vielä tarkennan), jännittikö? Jos, miten se ilmeni? Huomasitko jännittikö kaivattuasi48910Suomessa helteet ylittää vasta +30 astetta.
Etelä-Euroopassa on mitattu yli +40 asteen lämpötiloja. Lähi-Idässä +50 on ylitetty useasti Lämpöennätykset rikkoutuva169897Laita mulle viesti!!
Laita viesti mesen (Facebook) kautta. Haluan keskustella mutta sinun ehdoilla en halua häiriköidä tms. Yhä välitän sinus74887Vanhemmalle naiselle
alkuperäiseltä kirjoittajalta. On olemassa myös se toinen joka tarkoituksella käyttää samaa otsikkoa. Ihan sama kunhan e36845- 55761
Leppäskän tarratoimikunta kävi Suviseuroussa haastamassa riitaa!
Voiko enää törkeämmin häiritä uskovien juhlia? https://www.kirkkojakaupunki.fi/-/tarratoimikunnan-aktivistit-kokivat-sy195748Mitä Raamattu opettaa samaa sukupuolta olevien avioliitosta 4.0
Edelliset kolme ketjua tuli täyteen joten jatketaan keskustelua. Raamattu opettaa johdonmukaisesti, että homoseksuaali151743Ootko sä oikeasti sinkku?
Kun oot aina yksin tuol kylil, kyl mä susta naisen ottasin jos saisin luvan😳😘🔥42726