Syksyä kohti mennään, ilman kännäämistä. Niin se vain tästäkin suvesta tuli viinaton ja päivä kerallaan. Hyvää ruska aikaa kaikille !
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Kesä meni mutta lämpimät ilmat jatkuu, raittiina meni munkin kesä samoin kuin menee tämä päivä.
aikaa eletään ja aina vaan raittiina :))
Niinkuin alussa mainittiin kesä jatkuu ainakin toistaiseksi lämpimänä. Tänäänkin osalleni on suotu raitis päivä. Menen naapuri kaupunkiin maalaamaan systerin omakotitalon ulkomaalausta. Ennenn sanottiin että kaikki maalarit ovat juoppoja, mutta kaikki juopot eivät ole maalareita. Tällä kertaa maalarit ovat raittiita
Viimeksi olin humalassa tasan 36 viikkoa eli 9 kk sitten, eli lähes koko vuosi on tullut oltua raittiina. Hyvältä tuntuu edelleen, se pohjimmainen tarve juoda on pysynyt poissa. Hyvää sunnuntaita itse kullekin, niissä merkeissä kuin itse kukin tämän päivän valitseekin viettää.
ja monta tuntia raikkaassa ulkoilmassa. Tuntuipa mukavalta palata kotiin ja sammuttaa jano karpalo-mustaviinimarjamehulla.
meikäläinen muuta,tulinpa vaan kertomaan jotta kyllä on hyvä lähteä kohti uutta viikkoa ja sen tuomia haasteita raittiina vietetyn viikonlopun jälkeen.
Eikä kyllä ole ilmoissakaan valittamista,aivan loistava sää ulkoiluun.Onpa kiva huomata että ketjussa on muitakin syksystä pitäviä kuin minä.Olis se ihana sinne Lappiin päästä johonkin erämaajärven mökille sitä ruskaa ihailemaan,ehkä jonain syksynä pääsen:)
Aurinkoisia,raikkaita syksyisiä päiviä kaikille.t pörri
Mene ihmeessä sinne Lappiin. Ruska Lapissa on aivan mahtavaa. Olen ollut muutaman kerran sitä katsomassa ja täytyy sanoa, että menee ihan sanattomaksi, kun katselee sitä näkyä. Koko maasto on aivan hehkuvana väriloisteena.
Olen kerran ollut kännissäkin sillä matkalla, mutta siitä en muista mitään muuta, kuin lähdön ja paluun.