Syksyä kohti mennään, ilman kännäämistä. Niin se vain tästäkin suvesta tuli viinaton ja päivä kerallaan. Hyvää ruska aikaa kaikille !
13.09.09 Ruska-aika
7
302
Vastaukset
Kesä meni mutta lämpimät ilmat jatkuu, raittiina meni munkin kesä samoin kuin menee tämä päivä.
- Meriläinen
aikaa eletään ja aina vaan raittiina :))
- herra Wint
Niinkuin alussa mainittiin kesä jatkuu ainakin toistaiseksi lämpimänä. Tänäänkin osalleni on suotu raitis päivä. Menen naapuri kaupunkiin maalaamaan systerin omakotitalon ulkomaalausta. Ennenn sanottiin että kaikki maalarit ovat juoppoja, mutta kaikki juopot eivät ole maalareita. Tällä kertaa maalarit ovat raittiita
- kaffeemuki
Viimeksi olin humalassa tasan 36 viikkoa eli 9 kk sitten, eli lähes koko vuosi on tullut oltua raittiina. Hyvältä tuntuu edelleen, se pohjimmainen tarve juoda on pysynyt poissa. Hyvää sunnuntaita itse kullekin, niissä merkeissä kuin itse kukin tämän päivän valitseekin viettää.
- voipytty
ja monta tuntia raikkaassa ulkoilmassa. Tuntuipa mukavalta palata kotiin ja sammuttaa jano karpalo-mustaviinimarjamehulla.
meikäläinen muuta,tulinpa vaan kertomaan jotta kyllä on hyvä lähteä kohti uutta viikkoa ja sen tuomia haasteita raittiina vietetyn viikonlopun jälkeen.
Eikä kyllä ole ilmoissakaan valittamista,aivan loistava sää ulkoiluun.Onpa kiva huomata että ketjussa on muitakin syksystä pitäviä kuin minä.Olis se ihana sinne Lappiin päästä johonkin erämaajärven mökille sitä ruskaa ihailemaan,ehkä jonain syksynä pääsen:)
Aurinkoisia,raikkaita syksyisiä päiviä kaikille.t pörri- Oskari5
Mene ihmeessä sinne Lappiin. Ruska Lapissa on aivan mahtavaa. Olen ollut muutaman kerran sitä katsomassa ja täytyy sanoa, että menee ihan sanattomaksi, kun katselee sitä näkyä. Koko maasto on aivan hehkuvana väriloisteena.
Olen kerran ollut kännissäkin sillä matkalla, mutta siitä en muista mitään muuta, kuin lähdön ja paluun.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Räppäri kuoli vankilassa
Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "944233Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä
Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella293213No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen
Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol452340- 351358
- 10949
- 136936
- 6894
Masan touhut etenee
Punatiilitalon tietotoimiston mukaan Masa on saanut viimein myytyä kämppänsä ja kaavoittaa uudelle lukaalille tonttia pa12832Naisten ja miesten tasoeroista
Oletteko huomanneet, että naisissa ylemmän tason naiset ovat sinkkuja, ja miehissä alemman tason incelit? Toimivat paris124786- 11770