Pitää olla jatkvuvuutta jotta jaksaa uskoa elämään. Ihmissuhteissa erityisesti. Jos ei ole jatkuvuutta, ei ole mitään.
Jatkuvuus.
Yks tallustelija.
5204
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Mitäs sanot siihen et tosi ystävyys kestää? Vaikkei olisi kuullut hyvästä ystävästä pitkään aikaan mitään niin hän todennäköisesti ajattelee sinua siellä toisessa päässä. Joskus elämässä tulee sellaisia tilanteita ja hetkiä jolloin yhteys 'katkeaa'. Ja sit yks kaunis päivä hän ottaakin sinuun yhteyttä.. Niin kävi minulle. Ja kyseessä on ihan ystävyyssyhde. Mut siihen uskon myös rakkauden suhteen.. Joskus täytyy odottaa jos toisella on vaikkapa vielä läpikäytävänä asioita esim. vanhasta suhteesta. Hoppuilu ei ole aina hyvästä.. Luulen et ihastuksellani on sellainen vaihde menossa. Ja ehkä hän haluaa muutenkin miettiä asioita.. Ainakin minulla on tullut sellainen tunne hänestä.
Ystävyys kestää kaiken muun paitsi hylkäämisen. Sitä ei mikään ystävyys tai rakkaus kestä.
Tottakai tulee taukoja ystävyyssuhteissa. Minulle tuo jatkuvuus on tärkeä asia, pitää voida uskoa yhteiseen tulevaisuuteen.
Ihmiset ovat erilaisia. Jonkun mielestä hoppuilua toiselle se on jo testailua jos kilpailuttaa ihmisiä. (siitähän usein on kyse jos ei miehestä kuulu mitään pitkään aikaa ja sitten mies taas soittaa). Eli monta naista samaan aikaan. En lähde mukaan siihen rumbaan.
Kyseessä on sellainen ihastus jonka kanssa ollaan viestiteltykin. Ja nähdään tuolla ihan oikeassa elämässä.. :)
mies. Ei välttämättä tässä niin oleellinen asia kertoa mut kerronpa kuitenkin..
Eihän se 'kilpailuttaminen' hyvältä kuulosta. En usko et kaipaamani mies sellaista tekee. Tai ainakin toivon niin.