Hei! Onko vinkata hyvästä isännöitsijätoimistosta akselilla Munkkiniemi, Munkkivuori, Etelä-Haaga ja Kannelmäki? Tämä siksi, että olisi aluetuntemusta. Erkki Oksanen ja Astala ovat vissiin enemmistönä...mutta entäs muita?
Hyvä isännöitsijätoimisto Munkka, E-Haaga, K-mäki?
18
3360
Vastaukset
- asukas1
Isännöintikonttori on ainakin täällä Etelä-Haagassa meillä ja tiedän että kannelmäessä yhdessä talossa valittiin äskettäin kortteli-isännöinti. Tuntuu ettei toimistoilla ole enää aluerajoja lainkaan?
- asiakas olen
Itkonen, Oksanen ja Astala. Siinä parhaat mutta eivät taida ottaa uusia taloja.
- Tyytyväinen asiakas
asiakas olen kirjoitti:
Itkonen, Oksanen ja Astala. Siinä parhaat mutta eivät taida ottaa uusia taloja.
Minulla on kokemusta ainakin yhdestä hyvästä isännöintitoimistosta, jossa nuoria ja fiksuja isännöitsijöitä. Toimivat ripeästi ja asiantuntevasti. Tsekkaa kotisivuilta www.kuudi.fi.
- varo F-sanaa
ja asiallinen, toimisto mm.Pohjois-Haagassa.Isännöi myös muualla joten ei mikään tumpula....
- as--------------------
ei ole yhtään sellaista tilannetta, jossa asukkaan pitäisi tulla toimistolle hoitamaan asioita. Kokouksetkin yleensä pidetään yhtiössä koska on fiksumpaa että yksi tulee viiden muun luokse.
Eli älkää valitko toimistoa pelkästään sijainnin perusteella. - piakkoin
as-------------------- kirjoitti:
ei ole yhtään sellaista tilannetta, jossa asukkaan pitäisi tulla toimistolle hoitamaan asioita. Kokouksetkin yleensä pidetään yhtiössä koska on fiksumpaa että yksi tulee viiden muun luokse.
Eli älkää valitko toimistoa pelkästään sijainnin perusteella.totta, mutta kynnys käydä talolla on varmaan matalampi, jos toimisto on lähellä. Tarviis isännöitsijän Maunulaan, halukkaat jonoon!
- is......
piakkoin kirjoitti:
totta, mutta kynnys käydä talolla on varmaan matalampi, jos toimisto on lähellä. Tarviis isännöitsijän Maunulaan, halukkaat jonoon!
Voisin kyllä laittaa tarjouksen tulemaan mutta mainostaminen täällä on kiellettyä...
- talohallinta alas
ihan hp-firma... lähempää ku tarkkailee, huomaa kyllä missä mättää... en edes töihin ko. mestaan menis, vaikka saisin minkä liksan...
- Joonas Kokkonen
Oksasen toimisto on hyvä ja asiallinen. Hyvä palvelu ja hommat hoituu ajallaan.
- Osakas ja asukas
Erkki Oksanen on osoittautunut hyväksi. Ainakin Kauppalantie 48:ssa ollaan tyytyväisiä. Toistaiseksi tietenkin.
- EI talohallinta oytä
Talohallinta on ihan skeida yhtiö. Ottakaa paperinne pois sen firman hoidosta. Toimistotyöntekijät epäkohteliaita. Itse isäntä se vasta onkin; suuri ja mahtava...
- 123456987456
Ei myöskään kiinteistötahkolaa kannata valita.
- Anonyymi
Täällä on kiva haukkua nimettömänä sivusta. Aina näitä riittää vaikka ymmärrys on pienen lapsen tasolla..
- Anonyymi
Oksaselta on lähtenyt isännöitsijöitä vuoden vaihteessa paljon. Yksi taisi olla hänen oma poikansa, joka laittoi oman firman pystyyn. Ei voi kehua, kaikki on paperilla ja kovat piilokulut.
- Anonyymi
Uniko
- Anonyymi
Jos teidän hallituksen puheenjohtaja ei tunne isännöinnin kenttää, sellaista ei ole. Isännöitsijä, jota seurasin läheltä, keskittyi lähinnä yhtiön velkataakan paisuttamiseen. Ryhtyi sitten pelaamaan suurten rakentajien kanssa ja sai pahasti turpaansa, vaikka omisti paljon kiinteistöjä.
- Anonyymi
Isännöitsijä on kuin mukavia osakkaalle puhuva Sanna tai kuormastasyöjä urpo, taloyhtiön on pakko ottaa lainaa. muuten ei tule kuntoon. Osakas ei ymmärrä, että hän maksaa nykykoroilla remontin kahteen kertaan, Konsultti on riemuissaan, eihän tarvitse tilata makkaraperunoita, kun tyrkytetään pippuripuhviä. Menu on PTS. Luvan varaisista remonteista on konsulttien myötä tullut halvempia kuin ämpärimiesten remonteista, koska suunnittelija ottaa normaalin kiinteän hinnan, mutta urakoitsija hommaa isännöitsijältä taloyhtiön budjetin ja laittaa siihen 30 % laskutuslisää ja käskee isännöitsijää maksamaan hallitukselle lisää kokouspalkkioita.
- Anonyymi
Riippui paljon kenet saa konttorilta asioita hoitamaan. Meillä oli hyvä tekijä eräässä Haagalaisessa toimiatossa, mutta lopetti työt ja taso laski.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Hannu Pikkarainen ehdottomaan vankeuteen
KKO tuomitsi 1 v 9 kk. Tämä ei ole Hannulle ilon päivä.3884293Kuka on mystinen heppamies?
Nyt tänne vinkkejä siitä kuka on Martinan seurassa viihtyvä hevosmiljonääri. On tullut jo muutamia nimiä esiin keskustel1151628- 1351464
Jäätävä epävarmuus
Mistä tää hirveä epävarmuus molemminpuolin johtuu? Pohjimmiltaan uskon, että molemmat tietää, että tunteita on. Vai onko691194Perjantaita!
Miltä kaivattusi tuoksuu? Tuli mieleen kun täällä usein mainitaan pahasta hajusta. 🤔701028Yksi iso yllätys luvassa The Summit Suomi -finaalijaksossa - Tiesitkö nämä Summit-loppukolmikosta?
The Summit Suomi on tarjoillut yllättäviä pudotuksia ja melkoisen määrän pelkkää kisaajien vaelluksen kuvaamista Norjass151026Voi että! Sergey Hilman paljastaa Race Across the World -kuvauksista: "Tämä oli se paras jekku"
Tykätään! Aikamoinen pari tämä Sergey Hilman ja Sini Sabotage - herättävät varmasti vahvoja tunteita suuntaan sun toise12957- 38920
Ei tullut konkurssia, tuli 3 karhua
Olipas hyvä uutinen. Näin sitä vaan tunnetaan. Persut eivät onnistuneet tuhoamaan.. tätäkään60905- 65901