Etsitään sarjakuvapiirtäjää elokuvaprojektiin

Yövartija__

Olemme hakemassa sarjakuvapiirtäjää, piirtämään muutaman aukeaman sarjakuvia elokuvaa YÖVARTIJA (www.yovartija.com) varten. Sarjisruudut tulevat näkymään useassa kohtaa lopullisessa elokuvassa. Olemme elokuvan jo lähes kokonaan, mutta sarjisruudut olisi tarkoitus toteuttaa kuvatun materiaalin pohjalta, nyt syksyn aikana.

Palkkaa ei ole valitettavasti luvassa, mutta piirtäjä pääsisi työskentelemään erittäin mielenkiintoisessa supersankari-elokuvassa, ja projektin kautta piirtäjälle ja tämän töille on luvassa julkisuutta ja ilmaista mainosta.

yhteydenotot voi lähettää osoitteeseen tuotanto(at)yovartija.com

5

1287

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • patu...

      Mikäs työ se sellainen on? Fuck you!

      • Neiti D

        Kyseessä on kuitenkin hyvin pienen budjetin elokuva. Jos haluu töillensä näkyvyyttä niin moisen tekee ilmaiseksi. Ei moisesta kannata tulla kiroon, pysyköön hiljaa jos ei tee.

        Ja Yövartijan tuotannolle: tsemppiä, toivottavasti löydätte piirtäjän!


      • ihanata
        Neiti D kirjoitti:

        Kyseessä on kuitenkin hyvin pienen budjetin elokuva. Jos haluu töillensä näkyvyyttä niin moisen tekee ilmaiseksi. Ei moisesta kannata tulla kiroon, pysyköön hiljaa jos ei tee.

        Ja Yövartijan tuotannolle: tsemppiä, toivottavasti löydätte piirtäjän!

        voisit ensin ajaa nurmikon ja sit maalata terassin ja katkoo puita. Palkkaa en perkele maksa. Mutt julkisuutta tulee kun kerron appivanhemmille ja tädille. Voisit samalla poistaa koiralta hammaskivet. Ja puristella anaalirauhaset. Palkaa ei tuu, mut koira voi nuolla sun perseen.


    • HULLUT_SIAT

      mitä vittua.. teette sarjakuvahahmoa ilman todelista hahmoa? te ootte siis ihan sairaita... HAHAHAHHAHHHAHAHA. te ette tiedä mitän sarjakuvasta ettekä perkele leffasta.. HAHAHHAHA IHAN PIMEETÄ!! toivottavasti sitä perintörahaa riittäää!!! HAHAHAHHAHHA

      • Samaa perjaatettahan olisi, että korjaisin autoja ilmaiseksi niin saisin julkisuutta. Mutta miksi tehdä ilmaiseksi jotakin minkä on opetellut ja millä voisi elättää itsensä. Taiteilijaksikin opetellaan eikä se ole valtiolle ilmaista huvia maksaa koulutuksia.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Miksi persuilla ei ole firmoja?

      Kuten vasemmisstolaisilla, esim. Sannalla MA\PI. Eikö ole aika erikoista?
      Maailman menoa
      82
      7076
    2. Persut hommasivat Suomeen 35 000 pientä lasta v. 2015

      Onko Riikka Purra nyt tavoittelemassa tätä samaa historiallista persujen utopiaa? Purram kaksinaamaisessa pelissä vaadit
      Maailman menoa
      26
      7043
    3. Purran tuhoja tuskin saadaan koskaan korjatuksikaan

      Purra on aiheuttanut Suomen taloudelle karmaisevat tuhot. Sen lisäksi Purra on ajanut myös suuren osan Suomen kansasta k
      Maailman menoa
      106
      6143
    4. Persujen kaksoisstandardit: Räsäsen uhkailu paha, Virran uhkailu hyvä

      Tässä taas nähdään kuinka kaksinaamaista porukkaa persut ovat. Mitäs persut tähän?
      Maailman menoa
      45
      5394
    5. Miksette persut irtisanoudu Kirkin lausunnoista?

      Kirkhän muun muassa vaati raiskattuja naisia pidättäytymään abortista ja vaimoja alistumaan aviomiestensä tahtoon. Mik
      Maailman menoa
      84
      5228
    6. Demarikultin uhri kertoo

      Demarikultin uhri kertoo: “En saanut mennä edes suihkuun ilman lupaa” – Seksuaalisen hyväksikäytön uhri kertoo vuosistaa
      Maailman menoa
      60
      5173
    7. Miksi vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa?

      Vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa joka työllistäisi ihmisiä. Miksi? No siksi, että jos vasemmistolainen perus
      Maailman menoa
      40
      5088
    8. Sanna valittiin Euroopan huonoimmaksi pääministeriksi

      Sannan kaudella Suomi oli ainut maa missä bkt laski. Kannattaa huomata, että luvut valitsi Sannan huonoimmaksi. Ihmiset
      Maailman menoa
      27
      4585
    9. Purran vuoro kiihoittua Lepomäen sääristä

      "Ulkoministeri Elina sanoo, ettei muuta pukeutumistaan sen mukaan, kenet tapaa, ja että hän ei suostuisi peittämään kasv
      Maailman menoa
      16
      3447
    10. Vasemmistolaiset paskat eivät nousseet seisomaan kun Akaan kaupunginvaltuusto

      vietti hiljaisen hetken Charlie Kirkin muistoksi https://www.aamulehti.fi/uutiset/art-2000011523016.html
      Maailman menoa
      300
      3370
    Aihe