Etsitään sarjakuvapiirtäjää elokuvaprojektiin

Yövartija__

Olemme hakemassa sarjakuvapiirtäjää, piirtämään muutaman aukeaman sarjakuvia elokuvaa YÖVARTIJA (www.yovartija.com) varten. Sarjisruudut tulevat näkymään useassa kohtaa lopullisessa elokuvassa. Olemme elokuvan jo lähes kokonaan, mutta sarjisruudut olisi tarkoitus toteuttaa kuvatun materiaalin pohjalta, nyt syksyn aikana.

Palkkaa ei ole valitettavasti luvassa, mutta piirtäjä pääsisi työskentelemään erittäin mielenkiintoisessa supersankari-elokuvassa, ja projektin kautta piirtäjälle ja tämän töille on luvassa julkisuutta ja ilmaista mainosta.

yhteydenotot voi lähettää osoitteeseen tuotanto(at)yovartija.com

5

1281

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • patu...

      Mikäs työ se sellainen on? Fuck you!

      • Neiti D

        Kyseessä on kuitenkin hyvin pienen budjetin elokuva. Jos haluu töillensä näkyvyyttä niin moisen tekee ilmaiseksi. Ei moisesta kannata tulla kiroon, pysyköön hiljaa jos ei tee.

        Ja Yövartijan tuotannolle: tsemppiä, toivottavasti löydätte piirtäjän!


      • ihanata
        Neiti D kirjoitti:

        Kyseessä on kuitenkin hyvin pienen budjetin elokuva. Jos haluu töillensä näkyvyyttä niin moisen tekee ilmaiseksi. Ei moisesta kannata tulla kiroon, pysyköön hiljaa jos ei tee.

        Ja Yövartijan tuotannolle: tsemppiä, toivottavasti löydätte piirtäjän!

        voisit ensin ajaa nurmikon ja sit maalata terassin ja katkoo puita. Palkkaa en perkele maksa. Mutt julkisuutta tulee kun kerron appivanhemmille ja tädille. Voisit samalla poistaa koiralta hammaskivet. Ja puristella anaalirauhaset. Palkaa ei tuu, mut koira voi nuolla sun perseen.


    • HULLUT_SIAT

      mitä vittua.. teette sarjakuvahahmoa ilman todelista hahmoa? te ootte siis ihan sairaita... HAHAHAHHAHHHAHAHA. te ette tiedä mitän sarjakuvasta ettekä perkele leffasta.. HAHAHHAHA IHAN PIMEETÄ!! toivottavasti sitä perintörahaa riittäää!!! HAHAHAHHAHHA

      • Samaa perjaatettahan olisi, että korjaisin autoja ilmaiseksi niin saisin julkisuutta. Mutta miksi tehdä ilmaiseksi jotakin minkä on opetellut ja millä voisi elättää itsensä. Taiteilijaksikin opetellaan eikä se ole valtiolle ilmaista huvia maksaa koulutuksia.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Pehmeää laskua

      Sinulle. Muutaman kilsan päästä. Mieheltä, joka salaa välittää.
      Ikävä
      87
      3418
    2. Nainen olet minun

      Olen ominut sinut itselleni, täysin itsekkäistä syistä. Haluan rakastella sinua nainen, toivottavasti sinäkin minua. Oli
      Ikävä
      44
      2837
    3. Sille ei voi enää mitään

      Miten kaikki meni aiemmin. Oon aivan lukossa 🔒 Tuskin uskallat enää mitää tehdä. Ehkä pitää luovuttaa vaan.
      Ikävä
      74
      2356
    4. Mukavaa päivää

      Miehelle 🖕❤️‍🔥 Kahvia ja kävelylle🌞
      Ikävä
      61
      2308
    5. Harmi jos ei enään nähdä

      Ehkä se on parempi näin kuitenkin. Ehkä jotain uutta löytyy. Uskon ja toivon että olet onnellinen. Sinussa on kaikki
      Ikävä
      51
      2251
    6. Miten suhtauisitte jos kaivattunne sanoisi, ettei hänestä ole seurusteluun

      mutta seksi, hellyys ja yhdessäolo kelpaa kyllä??
      Ikävä
      116
      2236
    7. Kunpa minä tietäisin

      Olisipa minulla tietoa, siitä oletko sinä nainen kiinnostunut minusta, miehestä joka tätäkirjoittaa, vai olenko minä aiv
      Ikävä
      21
      2123
    8. Vau miten upea nainen!

      Näytit todella tyrmäävältä. 🤩😍 En meinannut saada katsettani irti sinusta.
      Tunteet
      20
      2057
    9. En voi sanoa että toivon sinulle hyvää.

      Ei meitä ole tarkoitettu yhteen.
      Ikävä
      62
      1964
    10. Merja Kyllönen: Ero

      Joko uusi kierroksessa
      Suomussalmi
      114
      1926
    Aihe