Etsitään sarjakuvapiirtäjää elokuvaprojektiin

Yövartija__

Olemme hakemassa sarjakuvapiirtäjää, piirtämään muutaman aukeaman sarjakuvia elokuvaa YÖVARTIJA (www.yovartija.com) varten. Sarjisruudut tulevat näkymään useassa kohtaa lopullisessa elokuvassa. Olemme elokuvan jo lähes kokonaan, mutta sarjisruudut olisi tarkoitus toteuttaa kuvatun materiaalin pohjalta, nyt syksyn aikana.

Palkkaa ei ole valitettavasti luvassa, mutta piirtäjä pääsisi työskentelemään erittäin mielenkiintoisessa supersankari-elokuvassa, ja projektin kautta piirtäjälle ja tämän töille on luvassa julkisuutta ja ilmaista mainosta.

yhteydenotot voi lähettää osoitteeseen tuotanto(at)yovartija.com

5

1303

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • patu...

      Mikäs työ se sellainen on? Fuck you!

      • Neiti D

        Kyseessä on kuitenkin hyvin pienen budjetin elokuva. Jos haluu töillensä näkyvyyttä niin moisen tekee ilmaiseksi. Ei moisesta kannata tulla kiroon, pysyköön hiljaa jos ei tee.

        Ja Yövartijan tuotannolle: tsemppiä, toivottavasti löydätte piirtäjän!


      • ihanata
        Neiti D kirjoitti:

        Kyseessä on kuitenkin hyvin pienen budjetin elokuva. Jos haluu töillensä näkyvyyttä niin moisen tekee ilmaiseksi. Ei moisesta kannata tulla kiroon, pysyköön hiljaa jos ei tee.

        Ja Yövartijan tuotannolle: tsemppiä, toivottavasti löydätte piirtäjän!

        voisit ensin ajaa nurmikon ja sit maalata terassin ja katkoo puita. Palkkaa en perkele maksa. Mutt julkisuutta tulee kun kerron appivanhemmille ja tädille. Voisit samalla poistaa koiralta hammaskivet. Ja puristella anaalirauhaset. Palkaa ei tuu, mut koira voi nuolla sun perseen.


    • HULLUT_SIAT

      mitä vittua.. teette sarjakuvahahmoa ilman todelista hahmoa? te ootte siis ihan sairaita... HAHAHAHHAHHHAHAHA. te ette tiedä mitän sarjakuvasta ettekä perkele leffasta.. HAHAHHAHA IHAN PIMEETÄ!! toivottavasti sitä perintörahaa riittäää!!! HAHAHAHHAHHA

      • Samaa perjaatettahan olisi, että korjaisin autoja ilmaiseksi niin saisin julkisuutta. Mutta miksi tehdä ilmaiseksi jotakin minkä on opetellut ja millä voisi elättää itsensä. Taiteilijaksikin opetellaan eikä se ole valtiolle ilmaista huvia maksaa koulutuksia.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nasima löi Jussille luun kurkkuun

      Nasima kertoi ettei Jussi sovi puhemieheksi, koska sallii rasismin. Mihin toimiin perussuomalaiset ryhtyvät? Kuka nouse
      Maailman menoa
      336
      7628
    2. Razmyar on säälittävä - puhemiehellä ei ole mitään syytä ottaa kantaa tähän "silmäkohuun"

      jonka toimittajat sai aikaan. Asia ei kuulu puhemiehelle millään lailla. Razmyar haluaa taas vaan huomiota. Mutta jos r
      Maailman menoa
      73
      5401
    3. Pitkän linjan yritysjohtaja: Suomen tapahtumat eivät ole Aasian kärkiuutinen

      Viimeaikaista kohua on käytetty sisäpoliittisena lyömäaseena, Thomas Zilliacus sanoo. – Koska asiaa kuitenkin kommentoi
      Maailman menoa
      107
      4574
    4. Siviilipalvelusmies Halla-aho normalisoi rasismin perussuomalaisissa

      SMP:n tuhkille perustettu puolue ei ollut ihmisiä vastaan, vaan instituutiokriittinen. "Missä EU - siellä ongelma", oli
      Perussuomalaiset
      22
      4373
    5. Miten Eerolan silmäkuvat voivat levitä muutamassa tunnissa ympäri maailmaa?

      Seuraako koko maailma persujen ja erityisesti Eerolan somea reaaliajassa? Edes kansanedustajan itsemurha eduskuntatalos
      Maailman menoa
      128
      4221
    6. Suomalaisilta vaaditaan valtavasti suvaitsevaisuutta - miksi sitä ei vaadita muslimeilta

      Suomalaisilta vaaditaan kaikkea, pitää olla suvaitsevainen ja hyväksyä vieraiden tavat, rasisti ei saa olla jne. Miksi s
      Maailman menoa
      52
      3927
    7. Juuri Suomen valtamedian toimittajat teki "silmävääntelystä" sen kohun

      ja ilmeisesti ottivat yhteyttä myös ulkomaisiin medioihin, että katsokaas tätä. Mutta Japanin medioissa on asiaan suhta
      Maailman menoa
      156
      3807
    8. Demarit ovat oikeasti törppöjä eli heikkoälyisiä

      ja todistavat sitä päivittäin täällä lapsellisilla jutuillaan. Kauheasti on hehkuttaneet kuinka demarien kannatus vaan
      Maailman menoa
      74
      3697
    9. Perussuomalaiset eivät harrasta maalittamista kuten vasemmisto

      Huomaa tässä keinotekoisessa "rasismi"-kohussakin kuinka vasemmistolaiset maalittavat Perussuomalaisia. Me emme vastaava
      Maailman menoa
      29
      3596
    10. SDP:n kansanedustaja Marko Asell: Suomen myönnettävä maahanmuuton ongelmat

      Hänen mielestään Suomen pitää pyrkiä rajoittamaan jyrkästi turvapaikanhakijoiden pääsyä maahan ja hän arvioi, että maaha
      Maailman menoa
      84
      3432
    Aihe