Jyväskylän yliopiston rehtorin nimitys on meneillään. Erinomainen valinta olisi profesori Kalle Lyytinen. Hän on ollut tietojärjestelmätieteen profesorina Jyväskylän yliopistossa sekä mm. Honkongin yliopistossa. Nykyisin hän on tietojärjestelmätieteen professorina Case Western - yliopistossa Yhdysvalloissa. Hänen toisi Jyväskylään monipuolista kokemusta ja uusia tuulia.
Kalle Lyytinen
rehtoriksi!
3684
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Nyt olis tosimiehen vuoro reksin hommiin. alkaa noi aino sallisen ja anita mikkosen lässytykset riittään.ovat saannet paikansa.ku ovat olleet TARJA HALOSEN äänestäjiä...........tuiosastossa. HYVÄVELI vai hyvä siskojärjestelmä toiminu huonosti.lopputulos lähes 0.
taas oikein urakalla. Ei onnistu - toivon mukaan.
Oliko 8 kpl ehokkaita reksin hommiin? 1 kuva oli kai naisen ku oli punaset huulet ja ikä 61 tunnisteet ovat SDP punikin.kiitos ei enää tarja halosen näköisiä ja samalla ideologilla varustettuja Yh ja eronneita sössön sössön naikkosia.Suomi tarvii yt ihan oikeita ja kunnollisia ihmisiä firmojen johtoon. ei kommareita.ei SDP punikkeja.pilaavat vain ilmaa sekä työpaikat.