Barlit 30

Aitoja käyttäjäkokemuksia kaipailisin. Mielyttävän näköinen paatti, mutta onko se kovinkin matala sisältä niin kuin kuvasta voisi päätellä. Joskus olen nähnyt sellaisenkin korotetun rungon. Mahtaako sellaisia olla enemmänkin. Onko takakajuutta riittävä aikuisten nukkua. Hyvin olen tietoinen noiden laatuvaihtelusta, mutta ei keskustella siitä.
Vittuilijoiden ei tarvitse vaivautua!
2344
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Sanoisin näin,barlitissa on hinta laatusuhde yleensä kohdallaan.
Ohjaamossa sopii ainakin minun barlitissani.seisomaan suorana.
Muissa hyteissä, joutuu jonkinverran nöyrtymään.Ja varomaan päätänsä.
Samanlaisia sunnilleen kaikki, tuon ajan ja hintaluokan, uppoamarunkoiset veneet.
Näihin korotetuihin barlittehin, on laitettu korotuspala,joka nostaa veneen korkeutta n.16cm.
Sen kyllä erottaa rungon yläosasta,jos katsoo vaikka kuvista molenpia barlit malleja.
Korotettuja on nykyisin mielestäni enemän tarjolla kuin noita matalampia sisaria.
Matalasta mallista ei ole kokemusta,mutta korotetusta mallista jonkin verran on.
En tiedä näkyykö se korotus sisällä,enenmän kuin ulkona,ja onko se kovinkaan ratkaiseva.
Kyllä meidän takahytissä sopii nukkumaan mukana ollut tuttu pariskunta,eivät ole moittineet,vaan
ovat jopa viihtyneet ,omien sanojensa mukaan.Ja useat kerrathan he ovat olleet sitä takahyttiä testaamassa.Nyt on barlitteja mistä valita, ja ostajan markkinat.Ainakin jos gookletat nettiveneeseen,
ja sieltä valitse.tarkka haku,eilen siellä taisi olla jotain 15 barlittia.On mistä valita,onnea vaan valinnoissa,ja tervetuloa mahdollisesti,meidän barlittlaisten joukkoon.

Äänestä
  • Ilmeisesti omasi on korotettu malli. Taitaapi silloin joutua nötrtymään ajohytissä tuossa "normaalissa,"
    Täytyypi käydä lähemmin tutustumassa noihin tarjolla oleviin yksilöihin. Barlitin ulkonäkö miellyttää minun silmää ja ei tuo kohtuullinen hintakaan ole haittatekijä. Jo muutamia vuosia ilman matkavenettä olleena jaksaa etsiä sen "helmen."

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Some Day kirjoitti:

Aitoja käyttäjäkokemuksia kaipailisin. Mielyttävän näköinen paatti, mutta onko se kovinkin matala sisältä niin kuin kuvasta voisi päätellä. Joskus olen nähnyt sellaisenkin korotetun rungon. Mahtaako sellaisia olla enemmänkin. Onko takakajuutta riittävä aikuisten nukkua. Hyvin olen tietoinen noiden laatuvaihtelusta, mutta ei keskustella siitä.
Vittuilijoiden ei tarvitse vaivautua!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu