Vectran -01 valomuisti

Toka vekara

Elikkä olisi tuollainen Vectra 2.0 dti jossa valomuisti. Valomuisti pelittää tällä hetkellä vain ajovaloihin eikä parkkeihin. Elikkä edessä parkit eivät syty ja myöskin takavalot ovat mykkänä. Normaalisti valot kytkettäessä toimii aivan oikein. Oisko kellään tiedossa syytä tällaiseen ja missähän mahtaa sijaita valorele valomuistille.

2

540

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • pauli57

      Se oli -98 ratin alta katsottuna ylöspäin tai paremminkin kädellä kopeloimalla löytyi. Väänsin väkisin irti pidikkeestä, takaisin laitoin nippusiteellä kiinni. Annoin kolvia liitoksiin niin rupesi taas pelittämään, tinaukset tuntuu sanovan sopimuksen tässä releessä jossain vaiheessa.

      • Anka65

        Kiitoksia neuvosta. Nyt valot pelittää hienosti. Todella yksinkertainen projekti kun vain löysi sen releen.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Muovikassikartelli

      Kauppaketjut ovat yhdessä sopineet muovikassin yksikköhinnaksi 59 senttiä. Milloin viranomaiset puuttuvat tähän kartell
      Talousrikokset
      49
      2369
    2. Hallintooikeus..

      "Asemakaavapäätös pysyy voimassa.Poikkeamista ja rakentamista koskevat luvat hylättiin" kertoo Pyhäjärven Sanomat netti.
      Pyhäjärvi
      150
      1950
    3. Aidon persun tunnistaa Marinin palvonnasta

      Oli kyse sitten Halla-ahosta tai Putinista. Ensimmäisenä aidolle persulle tulee mieleen Marin.
      Maailman menoa
      58
      1875
    4. Mitä tahtuu Kasperi Viita/Suviviita

      Poliisia ja ambulanssia iso määrä.
      Seinäjoki
      43
      1798
    5. Olen rakastunut

      varattuun joka ei eroa. Miten tunteista eroon? Tämä ei ole tavanomaista. On elämäni suuri rakkaus.
      Ikävä
      115
      1589
    6. Teit yllättävän siirron

      Olet tähän saakka ollut tietyllä tapaa varovainen. Voi kai sanoa, että olemme kunnioittaneet toistemme rajoja. Tiedän,
      Ikävä
      55
      1201
    7. Mikä on kaivattusi

      ammatti?
      Ikävä
      72
      1162
    8. Jos se joskus oli molemminpuolista

      niin hyvin me molemmat onnistuttiin pitämään toinen epätietoisena.
      Ikävä
      83
      1115
    9. Kalasataman talossa lienee rakennusvirhe

      Ei pitäisi olla mahdollista parvekkeen kautta tulipalon kiivetä katolle saakka kuin korkeintaan ylimmästä kerroksesta.
      Maailman menoa
      143
      939
    10. Kaipaatko nainen

      Semmoista tosi hankalaa ja arkaa miestä? Pitäisitkö hänet aina omanasi jos saisit hänet? Miten huomioisit hänen herkkyyd
      Ikävä
      103
      901
    Aihe