> Minusta näyttää epävarmalta, ..."/> > Minusta näyttää epävarmalta, ..."/>

Scenic III moottorivalikoima...

Grand_Espace_IV

...on "maailmalla" tallainen:
DIESEL:
1.5 dCi: 85 hv, 90 hv, 105 hv, 110 hv,
1.9 dCi: 130 hv
2.0 dCi: 150 hv ja 160 hv >> Minusta näyttää epävarmalta, että tuleeko lainkaan näillä moottoreilla Suomeen. Jos ei tule, niin nykyinen markkinointitiimi on kyllä p........!
BENSIINI:
1,6: 100 hv
2.0: 140 hv
1.4 TCE: 130 hv
2.0 TCE: 180 hv >> ei ole tulossa Suomeen?

Scenicin Suomeen tulosta ei ole tosiaan tarkkaa tietoa, että meneekö jopa ensi vuoden puolelle, mutta Virossa näkyy olevan jo myynnissä ja esim. Grand Scenic 2.0 dCi Privilege 160 hv koneella maksaa 384.900 kruunua eli n. 24.500 euroa. Olispa Suomessa siihen hintaan!
...no, jos 2.0 dCi -melleja ei tule Suomessa myyntiin, niin niitä saa jatkossa käytettynä Keski-Euroopasta ihmisystävälliseen hintaan!

Eestin hinnasto löytyy täältä:
http://www.citymotors.ee/files/Upload/pdf/Car/52-pricesPdfEst-454.pdf

Ja perustietoa Scenicistä:
http://www.citymotors.ee/Car/esileht/52
- mielenkiintoista "murretta"!!!

4

489

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Sceenikko

      http://www.renault.co.uk/cars/model/new-grandscenic/product.aspx löytyy lisätietoa ja kuvia jos lahdentakainen murre ei ole hallussa.

      C4 Picassoon verrattuna huomattavaa on automaattivaihteisten pieni tarjonta, 2.0 bensaan on tarjolla CVT ja 150dCi:hin 6v automaatti ja vielä sitten kysymys ovatko nämä Suomen tuontiohjelmassa...

      • 18+8=26

        Olen yrittänyt etsiä hyvää moottori/vaihdelaatikko-yhdistelmää, mutta Suomeen tuotavasta mallistosta ei löytynyt. Ehdoton kynnyskysymys on automaattivaihteisto ja kun on tottunut vahvaan moottoriin, ei ihan tehoton mylly kelpaa. Nykyinen on 2.0T ja seuraavassa autossa on oltava ainakin saman verran puhtia. Valitettava tosiasia on tuo rellun markkinoinnin ja ns. jälkimarkkinoinnin alennustila.


    • Me II

      Näin täällä...

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Oletko tyytyväinen viime tapaamiseemme?

      Vai toivoitko sen menevän toisella tavalla? Miten?
      Ikävä
      70
      2952
    2. Nyt se sit loppuu

      Et ei enää nähdä ja yhteyttä pidetä.
      Ikävä
      46
      2564
    3. Kuoleman pelko katosi

      Olen pelännyt koko elämän ajan kuolemaa mutta yhtäkkiä kun hindut paljastivat totuuksia uskonnoista noin aloin yhtäkkiä
      Hindulaisuus
      432
      2225
    4. Viikonloppu terveiset kaivatulle

      tähän alas ⬇️⬇️⬇️
      Ikävä
      79
      2128
    5. Jos sitä keittelis teetä

      Ja miettis mitä mies siellä jossain touhuilee... ☕️
      Ikävä
      95
      1956
    6. Myötähäpeä kun näkee sut,

      tekisit jotain ittelles. Ihan hyvällä tämä!
      Ikävä
      32
      1702
    7. Huomenta ........

      Huomenta 💗 Tiedän, että tuntuisit hyvälle.
      Ikävä
      12
      1526
    8. Kuhmolainen on selvästi kepun lehti

      Kuhmolaise etukannessa oli Kuva kun Jaskalle annettiin karhu patsas.mutta kukmolaislehti oli niin kepulainen että Jaskan
      Kuhmo
      17
      1487
    9. Mitä nämä palautteet palstalla ovat?

      Joku uusi toimintatapa rohkaista kirjoittajia vai mistä on kyse?
      Ikävä
      27
      1302
    10. Ei mun tunteet

      ole mihinkään kadonnut. Enkä mä sua inhoa tai ole kyllästynyt. Mä ymmärsin, ettet ole kiinnostunut minusta, ainakaan sil
      Ikävä
      19
      1175
    Aihe