Mulla on särkenyt päätä noin parin vuoden verran ja välillä on ollut taukoja säryssä mutta aina vaan palaa takaisin ja kestää kuukausia yhteen putkeen, että päivittäin särkee. Särky on aina pään etu osassa. Tällä hetkellä särky on lähes sietämätöntä ja todella kovaa särkyä, mikä luultavasti aiheuttaa sen, että on alkanut päivittäin huimata ja tulemaan pahaa oloa. Käyn noin kerran kahdessa viikossa hioronnassa, että ei pitäisi olla lihas jännitteistä ainakaan. Minulla on noin vuosi sitten löydetty aivojen etuosasta kalkkeumaa mikä kuvattiin mangneetti tutkimuksella, mutta ei havaittu mitään muuta. Voikohan tommoinen kalkkeuma aihettaa jatkuvan säryn? minulla on myös aika korkea verenpaine.. olen nainen, ikä 24, paine noin 98 / 145.
Päänsärkyä, huimausta, väsymystä ja pahaa oloa
5
4279
Vastaukset
- Madame_Migreeni
Sinulla on pitkäkestoista, nyt todella kovaa päänsärkyä, huimausta, korkea verenpaine ja kalkkeuma aivoissa. Tuollaisen yhdistelmän kanssa on hyvä hakeutua neurologin hoitoon. Neurologin vastaanotolle pääset joko perusterveydenhuollon (terveyskeskuksen tai työterveyshuollon) lähetteellä tai jos se ei onnistu, yksityisneurologin vastaanotolle, johon et tarvitse lähetettä.
- geiatara
Oletko kokeillut lainkaan ravintolisiä? Useimmat vaivamme johtuvat puutteellisesta ravinnosta. Ihan ekana ottaisin käyttöön aloe-vera-hunaja juoman sekä kehon PH-tasapainon palauttamiseen tarkoitettuja tabletteja.
Laita minulle yv. mikäli haluat että laitan sinulle sähköpostia aiheesta. Lääkkeet ovat aina viimeinen vaihtoehto. email: [email protected]- Tarkastaja !
Tämä ei ole mikään markkinointi-palsta !
- hellllllllli
Tarkastaja ! kirjoitti:
Tämä ei ole mikään markkinointi-palsta !
tuskin kukaan lukee sanon vaan että sturge weberissä nuita oireita mutta sulla tuskin tota koska todetaan jo varsin pienenä.
- ihmismuhennos
Samoja oireita. Jonkun verran on myös hartioissa lihaksissa kireyttä ja osa myös varmastikin psykosomaattisia oireita. Tämä röntgenlausunnosta:
"Falxin yhteyteen kuvaantuu rasvoittuma frontaalilohkojen väliin kraniaalisesti sekä etmoidilokeroston päälle etuokopan alueelle. [...] Falxissa hieman kalkkeumaa myöskin."
Harmi kun lausunnon sain hoitajalta vasta lääkärikäynnin jälkeen. Täytyy kontrollikäynnillä pyytää noihin suomennosta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 213650
Olit ihan
Kiihkona silloin. Sen näki ja lähes tunsi. Ei tainnut olla kaukana et olisit vetänyt lähellesi jos siihen olisi hetki tu303413Miksiköhän vasemmistossa on niin paljon ns. tapatyöttömiä ja muita köyhiä?
Tokihan Minja Koskela oli sitä mieltä, että ei terveenkään ihmisen ole pakko tehdä töitä, sitä neuvoa moni vassu noudatt513383Oletko keskustellut kaivatustasi muiden
Kanssa lähiaikoina? Jos, onko keskustelu ollut positiivista tai negatiivista? Vaikuttaako keskustelut mielipiteeseesi ka523066Trump huonommassa kunnossa kuin Usasta virallisesti sanotaan?
"Terveys on vakaa mutta ei normaali".Uskallan melkein sanoa,että Trumpin terveydentilaa kaunistellaan.Myös se että se nu1222859Kyllä on Vasemmistoliitosta Koskelan johdolla tullut todellinen ääripuolue
se on niin tulipunainen kuin olla voi, ja selvästi haluaa jatkuvasti eripuraa, ja repiä kansaa kahtia. Siinä on jo vuod212608Suomen veroaste 5 %-yks liian matala
Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.1142332MTV: Harvinainen haastattelu! Vappu Pimiä kommentoi vihdoinkin uutta TTK-juontajaa
TTK-juontajaspekuloinnit käyvät edelleen kuumana. Kenet sinä haluaisit uudeksi TTK-juontajaksi? Kommentoi alle! Lue,142145Yleveron tuotto siirrettävä S-ryhmälle
Yleisradio on mukana kansanmurhassa. Tuollaista ei voi tukea verovaroin. S-ryhmä on ainoa selkärankainen iso toimija S281737IL- KELA:n pääjohtaja, lääke- ja oikeustieteen tohtori Lasse Lehtonen sekavassa tilassa Brysselissä!
"Iltalehden tietojen mukaan Lehtosen käytös Brysselin lentokentällä on herättänyt huomiota, ja hänen olemuksensa on tulk1351379