Eli hiukan on epäselvyyttä. Kävin äsken ensimmäistä kertaa keräämässä suppilovahveroita. Ja pitääkö ne paistaa kahteen kertaan pannulla? Eli ensin nesteet pois ja sitten mausteiden ym kanssa?
Tietämätön
Auttakaa Minua
1
339
Vastaukset
- Ruma mies
Jos valmistat poimimasi suppikset suoraan ruoaksi, voit paistaa ne rasvan ja mausteiden kanssa heti ensimmäisellä kerralla. Minusta sillä tavalla niistä tulee parempiakin.
Erillistä nesteiden poispaistamista ("kokoon keittämistä") tarvitaan silloin, kun suppikset valmistellaan pakastettavaksi. Sitten pakastuksen jälkeen tehdään toinen paistaminen rasvan ja mausteiden kera.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ootko nainen noin mustis musta
Onhan se toki imartelevaa kun olet kaunis ja kaikkea muutakin, mutta ehkä vähän kummallista, kun ei varsinaisesti olla t917485- 373977
- 453520
- 2362814
Kauan säkin jaksoit
Minun perässä juosta. Kunnes pahoitit mielen. Kuinka monta anteeksipyyntöä olet vailla? 🧐402662- 452492
- 1322401
Miksi kaipaat
Ja olet elämässäni vielä kaiken tämän jälkeen? Eikö kaikki ole jo selvää välillämme?292289Askanmäessä Huippu esitys
Kävimme Ystävien kanssa Askanmäen kesäteatterissa. Kaikki tykättiin esityksestä aivan valtavasti. En varmaan koko vuonna202248- 451972