Pari kysymystä lasepelaamisesta

pakkomielteinen

Mulla olis pari kysymystä myös tuosta laser pelaamisesta tiedän ettei se välttämättä tälle sivulle kuulu mutta kun en löytänyt muutakaan paikkaa jossa siitä olisi keskusteltu.
1) Voiko tätä lajia harrastaa muuten kuin ohjattuna toimintana.
2) Mistä näitä aseita voi ostaa.
3) Tiedättekö ketään joka tätä harrastaisi.
4) Mitä nämä aseet maksavat (ovat varmaan aika tyyriitä)

1

577

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • peinttaaja90

      Kauhean hyvää tietoa ei ole, joten joku varmaan korjaa jos menee väärin :)

      1) Ei käsittääkseni voi harrastaa omillaan samaan malliin kuin paintballia tai airsoftia, systeemi vaatii keskusyksiköt yms. systeemit, eli pitää hommata koko setti jotta toimii, eli keskusyksiköt läjä aseita.

      2) Joku valmista ainakin tuolla http://www.lasermaxx.com/
      Australiassa taitaa olla kanssa valmistusta, olisivatko ne siellä tehdyt itse asiassa niitä ns. "virallisia" tai ensimäisiä laservehkeitä.

      3) Pari kaveria on käynyt koittamassa, mutta en kyllä tiedä ketään joka vakituisesti harrastaisi.

      4) Veikkaisin että kokonainen systeemi on viisinumeroinen summa, eli keskusyksiköt, läjä aseita plus muuta tilpehööriä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Turussa Varissuolla bussikuski ajoi lapsen yli lapsi kuoli

      Poliisi " Epäilee " kuskia törkeästä liikenneturvallisuuden vaarantamisesta ja törkeästä kuolemantuottamuksesta.
      Maailman menoa
      345
      2029
    2. IS: Väitöstutkimus - Pyöräilybuumi oli pelkkä kupla!

      Pyöräilybuumista paljastui karu totuus Väitöstutkimuksen mukaan suuri suomalainen pyöräilyrenessanssi olikin vain pelkk
      Maailman menoa
      47
      1639
    3. Milloin bikineistä

      Tuli juhla tai esiintymis asu? Pikkasen harkintaa vois käyttää. Bikinit kuuluvat uimarannalle. No, mitä maailman tähdet
      Maailman menoa
      154
      1321
    4. 143
      1168
    5. Johanna Tukiainen ei suostu muuttamaan pois vuokra-asunnosta!

      Seiska kertoi tänään, että Johanna Tukiainen ei ole suostunut poistumaan Helsingin Munkkisaarenkadun vuokra-asunnostaan.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      84
      1161
    6. Apostolit kastoivat eri tavalla kuin kirkko

      Raamatussa on kaksi ristiriitaista kastekaavaa. Toinen ei voi olla oikea. Kumpi on alkuperäinen? "Menkää siis ja tehkää
      Kaste
      502
      1151
    7. Mene perheinesi arkkiin - kasteelle !

      Juutalaiset oli hyvin lapsirakkaita, mitään ehkäisyä ei käytetty. Perheissä oli paljon lapsia. Viiden koko perheen kast
      Kaste
      470
      1057
    8. Olimmeko molemmat

      ujoja ja hankalia, vai minä vain? Mietin, oliko se silloin epävarmuutta vai kiinnostuksen puutetta.
      Ikävä
      82
      1057
    9. Martina Aitolehden Victoria-tytär, 16, tietää riskit - Teki silti yllättävän päätöksen

      Victoria Eerikäinen on Martina Aitolehden ja Esko Eerikäisen tytär. Hän on yksi Nepot-sarjan tähdistä. Sarjan kuvausten
      Suomalaiset julkkikset
      9
      978
    10. Mun on ikävä sua J ,

      Mun on ikävä sua J, haluaisin tutustua paremmin (vaikka tämä aivan älytöntä onkin). Voitaisiinko nähdä ja jutella ihan
      Ikävä
      48
      972
    Aihe