Mulla olis pari kysymystä myös tuosta laser pelaamisesta tiedän ettei se välttämättä tälle sivulle kuulu mutta kun en löytänyt muutakaan paikkaa jossa siitä olisi keskusteltu.
1) Voiko tätä lajia harrastaa muuten kuin ohjattuna toimintana.
2) Mistä näitä aseita voi ostaa.
3) Tiedättekö ketään joka tätä harrastaisi.
4) Mitä nämä aseet maksavat (ovat varmaan aika tyyriitä)
Pari kysymystä lasepelaamisesta
1
526
Vastaukset
- peinttaaja90
Kauhean hyvää tietoa ei ole, joten joku varmaan korjaa jos menee väärin :)
1) Ei käsittääkseni voi harrastaa omillaan samaan malliin kuin paintballia tai airsoftia, systeemi vaatii keskusyksiköt yms. systeemit, eli pitää hommata koko setti jotta toimii, eli keskusyksiköt läjä aseita.
2) Joku valmista ainakin tuolla http://www.lasermaxx.com/
Australiassa taitaa olla kanssa valmistusta, olisivatko ne siellä tehdyt itse asiassa niitä ns. "virallisia" tai ensimäisiä laservehkeitä.
3) Pari kaveria on käynyt koittamassa, mutta en kyllä tiedä ketään joka vakituisesti harrastaisi.
4) Veikkaisin että kokonainen systeemi on viisinumeroinen summa, eli keskusyksiköt, läjä aseita plus muuta tilpehööriä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1017453
Siekkilässä ajettu ihmisten yli- mitä tapahtui? Länsi-Savo ei ole uutisoinut asiata
Manneja, vaiko matuja?835082- 794879
- 1324278
Alavuden sairaala
Säästääkö Alavuden sairaala sähkössä. Kävin Sunnuntaina vast. otolla. Odotushuone ja käytävä jolla lääkäri otti vastaan103068- 522709
- 402616
- 532257
Törkeää toimintaa
Todella törkeitä kaheleita niitä on Ylivieskassakin. https://www.ess.fi/uutissuomalainen/8570818102231Suudeltiin unessa viime yönä
Oltiin jossain rannalla jonkun avolava auton lavalla, jossa oli patja ja peitto. Uni päättyi, kun kömmit viereeni tähtit211850