PRP uusin toimiva hoitokeino?

Tämä Platelet Rich Plasma Therapy taitaa olla uusin jo käytössä oleva hoitokeino?
http://www.baldtruthtalk.com/forumdisplay.php?f=40

Ei taida kukaan olla täältä vielä käynyt kokeilemassa?
41021
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Kävin Brysselissä hiustensiirrossa 2viikkoa sitten ja sain kyseistä hoitoa.Ensin sheivattiin pää,annettii puudutusta,otettiin donor alueelta siiteitä,tehtiin reikiä päähän ja sitten siinä yhteydessä minulle tehtiin se PRP.Minulta otettiin 5 pulloa omaa verta,se sekotettiin johonkin ihme aineeseen.Liuoksen annettiin olla jossain ihme kapistuksessa,jonka jälkeen se ruiskutettiin mun päähän.

Äänestä

Onko kenelläkään kokemuksia nyt? Onko rahan haaskausta vaan?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


hiustenlähtövaivaa kirjoitti:

Tämä Platelet Rich Plasma Therapy taitaa olla uusin jo käytössä oleva hoitokeino?
http://www.baldtruthtalk.com/forumdisplay.php?f=40

Ei taida kukaan olla täältä vielä käynyt kokeilemassa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu