Boikotoisiko uutta levyä This Is Us

Ei iske

Boigotoisinko koko bändin uutta tuotantoa vastalauseena sille joka on saanut pään käännettyä ja tehnyt levystä kokonaisuutena tällaisen onnettoman. Aikaisemmat Backstreet Boys levyt omistan, mutta uusinta saatan boigotoida.

Straight Through My Heart on toki hyvä biisi, mutta siihen ne hyvät biisit jäävtkin no Masquerade biisissä on ihan ok kertosä ei muuta ja Bigger on ihan ok. Toki muitakin hyviä hetkiä on, mutta ne on pilattu täyteenahtamisilla ja onnettomilla elktronisilla biiteillä.

8

952

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Ei iske

      Syynä ei ole niinkään tyylin muutos vaan se yksinkertainen, että levyn biisit eivät ole lähellekkään sitä tasoa mitä kokonaisuudessaa esim aikaisemmilla levyillä on ollut. Eli levylle mahtuu niin paljon huteja Bigger ja Straight Through My Heart biisien sekaan.

    • Nick is best!

      All of your love (you need love) on tosi hyvä biisi uudella levyllä hittisinkun lisäksi! Kannattaa kuunnella. Ostin levyn tänään heti, kun se tuli myyntiin. Myös This is us kuulostaa paremmalta, kun sitä kuuntelee usean kerran. Toisaalta kaipaan sitä vanhaa ja tyylikästä Bäkkäri-meininkiä (Millenium-albumin aikoja), mutta toisaalta on ihan virkistävää kuunnella tätä uuden tyylistä linjaa.

    • Kevin=best

      Minusta jo se, että kutsuvat itseään backstreet boysiksi vaikka bändistä puuttuu yksi jäsen, ihana Kevin, antaa täyden syyn levyn boikotoimiseen.. Ei ole bändi enää sama, mutta kai se oli ihan odotettavissa.. Tietääkö muuten joku, tuleeko Kevin kuitenkin Suomeen 2.12. konserttiin? Sitten ehkä voisin harkita uuden levyn hankintaa, jos Kevin kuitenkin matkaisi kiertueella mukana..

      • Lady_Me

        halusi keskittyä perhe-elämään joka on mun mielestä oikein ihailtavaa ton ikäseltä mieheltä :) Vois vaikka sanoa että oli jo aikakin..hehe. Ei siis millään pahalla!
        Mun mielestä BSB kuullostaa edelleen hyvältä, en oo huomannu Kevinin lähtöä ollenkaan.
        En usko että Kevin matkaa kiertueella, ei siitä oo ollu mitän puhetta. Jos ne vaikka yllättäis meidät tällä kertaa, mutta tuskinpa :)


    • never gone

      Mun on oltava eri mieltä. Hankin just levyn ja yllätyin positiivisesti. Tietenkin kismittää, että nettiin vuotaneista demoista Hologram on jäänyt pois. Ja pari lällympää biisiä levyllä on ihan turhia. Mutta loput on sitten ihan hyviä. Pidän enemmän näistä uudemmista soundeista, joten PDA:sta lähtien levy on mainio. Pidän elektronisista biiteistä! Jos jotain pitäis protestoida, niin olisin nämä perinteisemmät soundit jättänyt kokonaan pois. Bigger on hyvä biisi, mutta se lallatus ottaa päähän - miksi pitää tehdä pikkusöpöä, kun kundit alkaa olla jo kaikki aikamiehiä ja kykeneviä haastamaan itsensä?

    • Lady_Me

      Mun täytyy kans olla eri mieltä sun kanssa. Kuuntelin levyn ensi kerran ja mulle tuli todella hämmentyny olo; "Enkö mä oikeesti pidä tästä???" Siten kuuntelin sen uudestaan ja uudestaan ja nyt jo rakastan sitä.
      Se on uutta ja semmosta mitä ei aikasemmilla levyillä oo, mut sitähän ne halus. Ei toistaa itseään kuitenkaan kuullostamatta ihan erilaiselta ja kun sitä tarpeeksi kauan kuuntelee niin sitähän se nimenomaan on =) Kyllä siellä BSB on näkyvissä joka kappaleessa, mutta vedetty hieman eri linjoilla. Mä tykkään levystä, Bigger ja If I Knew Then ja Masquerade on ehdottomia lemppareita.
      Ymmärrän toki miksi ajattelet noin, koska mulla oli samanlinjaisia ajatuksia kun olin ekan kerran kuunnellu levyn. Koita kuunnella vielä levyä ja mieti sanoituksiakin. Se antaa ihan uuden ulotuvuuden kappaleille kun oikein syventyy mitä ne yrittä sanoa=) Toivottavasti tykästyt eikä sun tarvis boikotoida hienoa julkaisua :)

      • Ei iske

        Ei iske edelleenkään tämä albumi ja se on kiteytetty aika osuvasti Plazan levyarviossa, joskaan ei kyseessä kuitenkaan aivan näin huono albumi ole kuin arvostelu antaa ymmärtää, mutta ei se ostamisenkaan arvoinen ole, jos vertaa edellinsiin Unbrekable ja Never Gone albumeihin.

        Arvio Backstreet Boys - This Is Us (kertoo lähes koko totuuden albumista)
        http://plaza.fi/kaista/musiikki/levyarvostelut/levyarvostelu-backstreet-boys-this-is-us

        En edellenkään omista ja olen lopettanut myös jo ajat sitten äänestämästä Backstreet Boysin This Is us albumin kappaleita radioiden soittolistoille, vaikka eka single mielestäni oli ihan hyvä (äänestin aluksi en enää) ja pari muuta.


      • EI iske
        Ei iske kirjoitti:

        Ei iske edelleenkään tämä albumi ja se on kiteytetty aika osuvasti Plazan levyarviossa, joskaan ei kyseessä kuitenkaan aivan näin huono albumi ole kuin arvostelu antaa ymmärtää, mutta ei se ostamisenkaan arvoinen ole, jos vertaa edellinsiin Unbrekable ja Never Gone albumeihin.

        Arvio Backstreet Boys - This Is Us (kertoo lähes koko totuuden albumista)
        http://plaza.fi/kaista/musiikki/levyarvostelut/levyarvostelu-backstreet-boys-this-is-us

        En edellenkään omista ja olen lopettanut myös jo ajat sitten äänestämästä Backstreet Boysin This Is us albumin kappaleita radioiden soittolistoille, vaikka eka single mielestäni oli ihan hyvä (äänestin aluksi en enää) ja pari muuta.

        Edelleen se pitää en ole sen jälkeen kun valmiin levyn kappaleita kuuntelin Youtubesta edes äänestänyt Backstreet Boyssia radion listoille. Muutama ihan hyvä kappale siellä levyllä on, mutta sitäkin enemmän turhaa ja jotkun levyn biiseistä oli kuin suoraan Akonille tehtyjä.

        Vanha Backstreet Boys toimii edelleen, mutta ei tämä uusin.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Moikka rakas

      Oon miettinyt meidän välistä yhteyttä viime aikoina. En ihan osaa pukea sanoiksi, mitä kaikkea tunnen, mutta halusin vaa
      Ikävä
      70
      17693
    2. Mitä tapahtunut

      Poliiseja monta autoa+panssariauto Porista kpäähän päin tänään klo n.20 kuka hurjistunut ?
      Kankaanpää
      45
      5461
    3. HS: Kuka vielä uskaltaa mennä sairaalan ensiapuun?

      https://www.hs.fi/mielipide/art-2000011212025.html Tässä on hyvin ajankohtainen mielipidekirjoitus koskien Malmin sairaa
      Maailman menoa
      304
      2960
    4. Lakea konkurssiin. Asukkaat menettävät asuntonsa

      Kuntarahoitus on tänään jättänyt konkurssihakemuksen lakean kaikista kiinteistö osakeyhtiöistä. Kassa on tyhjä, kaikki
      Seinäjoki
      43
      2615
    5. Gallup: kaivattusi syntymävuosi

      Minä vuonna kaipaamasi henkilö on syntynyt?
      Ikävä
      172
      2445
    6. Nikkalassa vauhdilla nokka kohti taivasta

      Mitähän Darwin sanoisi näistä 4 suomalaisesta, jotka kävivät Haparandan puolella näyttämässä, kuinka Suomi auto kulkee t
      Tornio ja Haaparanta
      8
      1949
    7. Missäpäin,,,

      Lapuaa tapettu ihminen viime yönä ? Hurjaa touhua nykymeno täällä...
      Lapua
      24
      1924
    8. mahdollista, että olet ollut iltavuorossa

      Ja kotiin päästyäsi tulit palstalle etsimään merkkiä minusta, jos kaipaat yhtään minua niin kuin minä sinua Ei mennyt k
      Ikävä
      12
      1772
    9. Ökyrikas Kurkilahti mussuttaa veroistaan

      Pakeni aikoinaan veroja Portugaliin mutta joutui palaamaan takaisin kun Suomi teki verotussopimuksen Portugalin kanssa.
      Maailman menoa
      141
      1732
    10. Yhdysvalloissa työllisyys paranee, Suomessa työttömyys kasvaa, missä vika?

      Miten tämä on mahdollista että 177 000 uutta työllistä tuli USAssa yhdessä kuukaudessa, vaikka Trump on ruorissa? Orpon
      Maailman menoa
      411
      1648
    Aihe