Kysyy hän

Kerroppa pari hyvää syytä miksi muuttaisin takaisin Poriin !!!!!Kaksikymmentävuotta ollut poissa ja nyt voisin harkita takaisin muuttoa. Mikä on muuttunut....huonontunut......parantunut.....Kiitos.
3179
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

20v takaisin kun muuttoliike osaltasi alkoi

Äänestä

syitä muuttaa poriin:

1. -
2. -
3. -

EI OLEEEEE!!!

listan pituus ei riitä syihin muuttaa pois

Äänestä

päästyäsi täältä pois, miksi edes haluaisit takaisin tähän kuolleeseen tuppukylään, jossa ainoa mainittava asia on uteliaat naapurit (sinulla ei saa olla mikään paremmin).
Miksi kaipaisit porilaista perisyntiäkään kateellisuutta, omaan napaan tuijottamista.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


veri vettä sakeanpaa kirjoitti:

Kerroppa pari hyvää syytä miksi muuttaisin takaisin Poriin !!!!!Kaksikymmentävuotta ollut poissa ja nyt voisin harkita takaisin muuttoa. Mikä on muuttunut....huonontunut......parantunut.....Kiitos.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu