Siis että tämän Suomi 24:n kaikki muut sivut toimii normaalisti paitsi ,Chat huoneissa sivu ei aukea,eli kehykset vaan mutta tekstikentillä ei mitään näy? Mozilla,Opera.Google Chromella sekä IE:llä sama juttu kaikilla. IE ainoa joka jotain virheilmoistusta edes näyttänyt mutta mitä mahtanee tarkoittaa?------------>
Objekti ei tue tätä ominaisuutta tai menetelmää.
tmv11.js Rivi 26
Koodi 0 Merkki 12
URI:http:www.suomi24.fi/tmv11js Merkki 12
----------------------------
Olisi kiva jos joku asioista perillä oleva voisi vinkata missä mahtaa tämä vika olla.
Objekti ei tue tätä ominaisuutta tai menetelmää.
tmv11.js Rivi 26
Koodi 0 Merkki 12
URI:http:www.suomi24.fi/tmv11js Merkki 12
----------------------------
Olisi kiva jos joku asioista perillä oleva voisi vinkata missä mahtaa tämä vika olla.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Tässä ohjeessa sanotaan että jos on välityspalvelin käytössä miim pitää tehdä muutoksia.
http://chat.suomi24.fi/ohje/#suojattu
Minulla ei ole mitään välistyspalvelin asetuksia tuolla kun katsoin tuon ohjeen mukaan sieltä paikasta. Siinä sanottiin että voi olla mahollista että operaattrori käyttää ja sitten ei voi itse muokata mitään asetusta. Pitäisi kysyä siis asiaa operaattorilta tuosta välityspalvelin asiasta. Mutta nyt kun äsken testasin niin IE:llä pääsee mutta Chromella ei pääse. En tiedä selitystä moiseen että miksi toisella selaimella pääsee ja toisella ei ja sä et pääse ollenkaan. Eli näkyy vain valkoista tyhjää kun yrittää chromella mennä.. Tuo sinun mainitsema ie:n virhe on komentosarja virhe ja sille ei voi mitään. Se on tämän selaimen perusvika johon ei tarvii kiinnittää huomiota koska sitä ei voi itse korjata.
ilmeisesti alkaa uskoa että tämä Tietotekniikkakin kuuluu mystiikan ja paranormaalien ilmiöitten sarjaan kun ei tunnu insinööriä olevan minkä bittitietoisuus kattaisi kaiken.