Tuli ajeltua Jakomäen suunnilla ja silmiin pisti suuri vm. 2000-2005 Audien lukumäärä parkkipaikoilla. Toinen premiumryhmä oli vm.1980-1985 BMW:t.
Useimmat somalit ja mustalaiset ajelivat Nissanilla tai Audilla, eivät vanhalla Mersulla.
Niin se maailma muuttuu. 80-luvun alussa Audia eli DKW:tä ei arvostettu lainkaan. Silloin se ei kelvannut statussymbolikisi. Toisin on nyt.
Useimmat somalit ja mustalaiset ajelivat Nissanilla tai Audilla, eivät vanhalla Mersulla.
Niin se maailma muuttuu. 80-luvun alussa Audia eli DKW:tä ei arvostettu lainkaan. Silloin se ei kelvannut statussymbolikisi. Toisin on nyt.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Tuollainen Audista on tullut, vanhemmat valuvat nopeasti roskasakille. Hyh.
Audi on lähiöauto, jota näkee todella usein myös Lidlien parkkipaikoilla.
Kyllähän noita nuo Audit muuttavat lopulta Jakomäkeen aika usein. Mutta oli hieman yllättävää katella kun somali päästeli uudella avo-bemulla nokkavan näköisenä. Hyvin oli huumeet tehneet kauppansa. Kuinkahan monta suomalaista oli kuollut aineisiin?
Väiteko sine mine kriminaal?!?! Halutako sinkkiarkku? Mite sine sanoa? Ollako kateellinen uusi bemmari? Eiko sulla olla raha kuin audi paska?
Sine köyha!
saanen muistuttaa että bemut ovat halvempia kuin Audit. Bemujen hinnat 21000€-230000€, Audien hinnat 26000€-270000€
Sama on pistänyt silmiin muillakin slummialueilla, kuten vantaalla kokonaisuudessaan. Vanhoja Audeja, Toyotia=lexus, Nissaneista ja muita ajavat maahanmuuttajat ja persaukiset. Meillä Espoossa on pihoissa uusia Audeja ja Bemareita, mersuja ei juuri ole sen huonon statusarvon/luotettavuden vuoksi.
vyöryy aamuisin Länsiväylää pitkin stadiin farmari-Volvoa ja muuta koirankuljetuskalustoa.
Sun pitäisi julkistaa tuo partaveitsenterävä havainto ennemmin Volvo-palstalla kuin täällä. Vituttaako olla köyhä?
muita köyhiksi. Mene sinä edelleen Concordialla amikseen.
ehkä ainoa, jonka kelpuuttaisin. Siitäkin huolimatta, että siinä on puutteensa, kuten se Unkarissa valmistettu moottori ja surkea vaihteisto. Mitäs sitten, kun takuu hoitaa ne viat.
Toistaiseksi tyydyn ML-mersuun ja kesäautona Z4:ään. Tuo A8 kun on kuitenkin enemmän kyydissäolijan auto.