Minulla on kädessä ollut varmasti yli vuoden sellainen n. 2mmx2mm vaaleanruskea hiukan koholla ollut luomi, nyt se on parissa viikossa muuttunut. Kasvanut kohommalle ja alkanut hiukan punoittaa. Se on muuttunut hiukan kiiltäväksi ja hiukan paisemaiseksi, ensin epäilin jo että olisiko siihen finni tullut tjsp. Olen menossa poistattamaan, mutta hiukan jännittää, niin onko muilla ollut samanlaisia kokemuksia?
hei
miolipoo
1114
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 1
Vanhimmat
Ei ole itsellä kokemusta tällaisesta, mutta hyvä että olet menossa poistattamaan. Kertoisitko sitten tälle samalle palstalle mitä siitä luomesta saivat irti. Nehän lähettävät automaattisesti siitä koepalan tutkittavaksi.
Olen poistattanut tk:ssa kolme luomea kun olivat ajan myötä kasvaneet isoiksi ja olivat hankalissa paikoissa. Poistattaminen oli ihan ok kokemus, ei jäänyt mitään traumoja.