laserleikkaus tampere

hei.mua kiinnostais mennä tonne laserleikkaukseen tampereen medilaser onko kukaan käynyt siellä ja minkälainen se toimenpide oli,sattuiko?haluaisin eroon silmälaseista.täytyy vaan odottaa joulukuuhun kun saa veropalautus rahat niin pystyis maksaakin sen leikkuksen,mut haluaisin teidän kokemuksia????
6395
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

unohdin laittaa sähköpostini tai sit tänne vaan vastauksii [email protected]

Äänestä
  • Leikkauta silmiäsi.kun voit käyttää lasejakin!
    Itselleni tehtiin laser-leikkaus silmänpaineen
    takia ja jatkuvasta kangertaa ja vuotaa vettä.
    Voi olla arpeutumia?

    Äänestä

tai sit piilarit,onko kokemuksii ¨ja olis ne turvallisempi vaihroehto.

Äänestä
  • Trendikkäitä silmälaseja,hanki sellaiset.
    Säästä silmiäsi niin kauan kuin voit.
    Tuskin piilaritkaan ovat pitkään käytettäessä terveellisiä

    Äänestä

On tässä ollu sama harkinta jo pitemmän aikaa. näköni sen verran heikko ett (-9,ja -9,5)
tekis mieli mennä, vaikkei leikkauksella nollanäköön pääsiskään,

Paljonkos sulla on miinuksia?

t. Mies38v.

Äänestä
  • Itselläni oli -8 ja -7,5 ennen leikkausta, tällä hetkellä 0,25 ja 0 , visus 1,5.

    Ensimmäiseen silmään läpänteko sattui hieman kun ei ollut puudutusaine vaikuttanut kunnolla, mutta toinen ei sattunut yhtään. Nyt pari kuukautta mennyt leikkausesta ja eipä ole oikeastaan ollut mitään ongelmia, aamulla ja illalla kun laittaa geelitipat silmien kuivumista estämään niin ei tartte päivällä laittaa (tosin en ole kokeillut olla ilman tippoja, kun niitä suositellaan käytettävän 6kk leikkauksen jälkeen, niin en osaa sanoa josko sitä pärjäisi kokonaan ilman).

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


tyttö82xx kirjoitti:

hei.mua kiinnostais mennä tonne laserleikkaukseen tampereen medilaser onko kukaan käynyt siellä ja minkälainen se toimenpide oli,sattuiko?haluaisin eroon silmälaseista.täytyy vaan odottaa joulukuuhun kun saa veropalautus rahat niin pystyis maksaakin sen leikkuksen,mut haluaisin teidän kokemuksia????

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu