Kun avaan esimerkiksi "Apua aloittelijoille" palstan ja haluaisin lukea jonkun viestin sieltä, niin sepä ei niin vain aina onnistukaan. Joskus kirjoitus aukeaa kun ottaa Java Script:in pois toiminnasta tai sitten laittaa sen toimintaan ja napsauttaa palstan nimeä ikään kuin tulisi uudestaan sivulle niin sen jälkeen hyvällä onnella saattaa Opera toimia, ei kylläkään välttämättä. Vian esiintyessä ei myöskään viestin lähetys onnistu. En vaivautuisi edes kysymään mikäli tuollaista ei tapahtuisi kuin joskus, mutta kun vaiva näyttää olevan enemmänkin sääntö kuin poikkeus niin neuvot olisi tervetulleita. Kiitos.
Opera 10 ongelma.
3k
4169
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Vaihda selainta jos Opera ei toimi kunnolla.
tämänkin kirjoituksen lähettämiseksi, Opera kun ei taas kerran suostunut toimimaan oletetulla tavalla joten vanhaan tuttuun Safariin on luottaminen.
Tulee vain mieleen, että sinulla on jokin vanha Operan versio. Kyllä uusin Opera toimii todella hyvin, ja tuolta voit tarkistaa onko sinulla uusin Opera..
http://www.opera.com/download/?custom=yes
*********************************************************************************************************
Ja kunnon mainosfiltteri ohjeiden kera löytyy seuraavasta osoitteesta..
http://debian-fi.eu/foorumi/viewtopic.php?f=12&t=95
Otsikossa oli mainittu missä versiossa ongelma esiintyy. Lähetin kyllä tiedon asiasta myös Operan omalle henkilöstölle koska olen melkoisen varma ettei ongelma ainakaan koneesta tai sen asetuksista johdu. Se on taas oma lukunsa jos syy on vaikkapa S24-sivustolla, näiden palstojen "toiminnassa" kun on nähty niin paljon muutakin ihmeellisyyttä. Tuo mainosfiltteri on ihan asiallinen väline.