Hienoimmat hotellit bangkokista

tuttsi

Moi. ollaan lähdössä talvella kiertää thaimaata ja tarkoitus viettää ensimmäinen yö bangkokissa.. ajattelin järjestää pikkupikku yllätyksen naiselleni eli esim joku sviitti hienosta hotellista skumpan kera ynms joten jonkinlaisia ideoita hotellista tarvitsisin :)

9

1288

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Gikkeliskokkelis
    • globesister

      Bayoke Sky hotelli. Suosittelen.
      Siellä eri kerroksissa eri tasoiset huoneet, ylimpänä parhaimmat.

    • ErkkiJ99

      Muistelisin lukeneeni jostain matkalehdestä joskus, että jossain Bangkokin parhaissa hotelleissa oli All Inclusive. Sai tilailla kaikkea kallista ravintoloista ym. Olikohan se Bangkokissa vai Hong Kongissa? Tietääkö kukaan onko sellaista olemassa?

      Entä missä näistä Bangkokin Top-10 hotelleissa on on paras hinta-laatusuhde?

      • !!!!!!!!!!!!!!

        liittäkää analyyseihin myös katsaus lakanamaksuihin!


    • JepJuuJep

      Conrad hotellia voi suositella Bangkokissa

    • Tietäjä..

      jos Bangkokin ranking kärkeä haluat niin...The Peninsula.

      Tänävuonna rankattu sijalle seitsemän maailmassa (World's Best Hotels 2010)

      http://www.travelandleisure.com/articles/worlds-best-hotels-2010/8

    • Jurrijuuso

      Vie Rakas Nana hotelliin ja sitten illaksi Nanan diskoon,siitä puhutaan sitten kauan,takuu paikka.

      • Hannemuori

        Jos haluatte mennä Nanan discoon, ja jos muutenkin arvostat hyvää iltaelämää, niin siinä ihan lähellä on monta 3-4 tähden hotellia, osa isojakin hotelleja, joissa on varmasti hyvät sviitit. Esimerkiksi buffetistaan tunnettu Ambassador on hyvä: http://www.amtel.co.th/accomodation/

        Minusta se alue on todella tylsä, jossa on Bangkokin luksushotellit (Peninsula, Mandarin Oriental ja Shangri la). Ja niissä on buffettiinkin pukukoodi, eli tylsää jäykistelyä ja pönötystä.


      • lentokonehenkilökunt
        Hannemuori kirjoitti:

        Jos haluatte mennä Nanan discoon, ja jos muutenkin arvostat hyvää iltaelämää, niin siinä ihan lähellä on monta 3-4 tähden hotellia, osa isojakin hotelleja, joissa on varmasti hyvät sviitit. Esimerkiksi buffetistaan tunnettu Ambassador on hyvä: http://www.amtel.co.th/accomodation/

        Minusta se alue on todella tylsä, jossa on Bangkokin luksushotellit (Peninsula, Mandarin Oriental ja Shangri la). Ja niissä on buffettiinkin pukukoodi, eli tylsää jäykistelyä ja pönötystä.

        Nana ehdoton ykkönen jos haluaa tasokasta ja toiminnallista iltaviihdettä Bkk:ssa,siellä tapaa usein laatutietoisimmat matkailijat jotka eivät tyydy normi turistirysiin vaan osaavat hakeutua ns. parempiin ja aidompiin illanvietto kohteisiin


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Purra hyökkää nyt suomalaisen duunarin kimppuun teettämällä mamuilla palkatonta työtä

      Niinpä niin. Persut duunaripuolue, HAH. Joko alkaa kovapäisinkin persu älyämään, että persut ovat Suomen kansan vastain
      Maailman menoa
      186
      11156
    2. Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?

      Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-
      Maailman menoa
      92
      10602
    3. Tytti Tuppurainen häpäisi Suomen epäisänmaallisella lausunnollaan USA:n ulkoministerille Rubiolle.

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000011816267.html Miksi Tytti Tuppurainen päästetään antamaan typeriä lausuntoja noin
      Maailman menoa
      235
      6040
    4. Purra ehdottaa vaan Tanskan mallia, joka on erittäin hyvä malli

      Purra ehdotti helmikuussa Suomeen Tanskan mallia, jossa maahanmuuttajilta vaaditaan työntekoa sosiaalitukien saamiseksi.
      Maailman menoa
      181
      4850
    5. Kokoomusnuoret: Sosiaalitukien työvelvoitteen tulisi koskea kaikkia

      Riikka Purra on esittänyt, että maahanmuuttajilta tulisi edellyttää palkatonta työtä sosiaalitukien vastineeksi. Kokoom
      Maailman menoa
      131
      3336
    6. Pystyisitkö olla

      Kanssani kaiken sotkun jälkeen? Ainakaan tunteet ei ole loppuneet
      Ikävä
      172
      3325
    7. L/OVER ikuisesti minun

      Aivan järkyttävä sarja. Ei voi olla katsomatta, mutta tuo omat muistot mieleen. Näyttelijät näyttelevät turhankin hyvin
      Ikävä
      40
      2153
    8. Mitä voisit miehenä tehdä?

      Suojellaksesi kaikkia naisia ja että heillä olisi juuri sinun käytöksen takia edes vähän turvallisempaa. Mitä miehenä
      Ikävä
      299
      1713
    9. Jyrki Linnankivi, Jyrki 69 - Goottirokkarista kirkonmieheksi Lappiin!

      Jyrki Linnankivi eli Jyrki 69 on The 69 Eyes -rockyhtyeen vokalisti. Lauluhommien lisäksi hän sanoittaa, säveltää ja sov
      Työ ja opiskelu
      6
      1560
    10. Onnea Maria ja Vilma Amazing Race -voitosta!

      Maria Guzenina ja Vilma Vähämaa voittivat Amazing Race Suomi -kisan. Voiton hetkellä Guzenina paljasti, miksi valitsi Vi
      Tv-sarjat
      16
      1484
    Aihe