Sinulla ja minulla, voisi olla sellanen kiva pieni talo. Missä olisi sopivasti huoneita, sauna ja oma pieni pihamaa.Meillä olisi viihtyisä makuuhuone, siellä olisi romanttiset tyynyt, peito ja lakanat sekä tunnelmallinen valaistus.Kaikki meidän kodin huoneet olisivat viihtyisiä ja kodikkaita. Seinillä olisi hienoja maalauksia. Tiedän, että sinulla on tyyliä mitä ei kaikilla olekaan.Sinulla on silmää kauneudelle ja elämän ihanimmille jutuille. Minullakin on silmää ja tyylitajua, sillä olet mielestäni jotain todella ihanaa. Sellaista, mitä ei todellakaan kohtaa kuin kerran elämässänsä.
Siitä
talosta.
5542
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
kenelle se sit ikinä onkaan.. Mut joka tapauksessa.. Unelmia ja haaveita saa ja pitää olla. Ne saattavat joskus toteutuakin. :)
Jos noin mulla joskus asiat on; olen onnellinen mies. Maalauksista en kauheasti välitä, mutta jos rakennan tai muutan omakotitaloon; siitä pitää tulla kodikas. Keittiössä tai olohuoneessa voisi olla vaikka lankkulattia. Onni olisi nukahtaa tuollaiseen kammariin peittojen alle, varsinkin jos siellä ei tarvitsisi olla yksin, vaan jonkun kädet tulis ympärille :/
Kauniin (no on se vähän nirppanokka, mutta niin omalaatuinen) naisen kanssa aiheesta juttelin myös. Mutta eipä taida elämä pääkaupunkiseudun ulkopuolella kiinnostaa.
naiseltas kysynyt? Voit vaikka yllättyä vastauksesta. :)
Niissä huoneissa on.... jokaisella sun nimesi.....
Kiva, että tiedät makuni. Kaipaan...