Moi. Viikot olen kainuussa töissä ja pitkään olen jo ajatellut, että olisi kiva alkaa käymään salille, jos vaikka saisi hommattua pari kiloa lisää lihaa luitten ympärille. Epäilen vaan, ettei siitä oikein yksin sitten ekan kuukauden jälkeen tule mitään, niin ajattelin koittaa, jos löytyisi täältä joku kaveriksi. Ajattelin tuota Body center - salia, kun se on vissiin hyvin varusteltu ja muutenkin kai ihan toimiva paikka. Samalla sitten tutustuisi uuteen ihmiseenkin, kun ei noita kavereitakaan nyt liiaksi asti täällä kainuussa vielä ole. Jos itsekin olet aloittelemassa, sekin käy tai jos käyt jo salilla, niin voisit sitten samalla antaa hyviä vinkkejä, mitä kannattaa tehdä ja mitä ei.
Olen itse tämmöinen hoikka 28v kaveri.
Kaveria salille / lenkille kajaanissa?
SalilleM28
0
450
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Purra hyökkää nyt suomalaisen duunarin kimppuun teettämällä mamuilla palkatonta työtä
Niinpä niin. Persut duunaripuolue, HAH. Joko alkaa kovapäisinkin persu älyämään, että persut ovat Suomen kansan vastain31911983Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?
Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-15611107Tytti Tuppurainen häpäisi Suomen epäisänmaallisella lausunnollaan USA:n ulkoministerille Rubiolle.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011816267.html Miksi Tytti Tuppurainen päästetään antamaan typeriä lausuntoja noin2626451Purra ehdottaa vaan Tanskan mallia, joka on erittäin hyvä malli
Purra ehdotti helmikuussa Suomeen Tanskan mallia, jossa maahanmuuttajilta vaaditaan työntekoa sosiaalitukien saamiseksi.2325256Kokoomusnuoret: Sosiaalitukien työvelvoitteen tulisi koskea kaikkia
Riikka Purra on esittänyt, että maahanmuuttajilta tulisi edellyttää palkatonta työtä sosiaalitukien vastineeksi. Kokoom1783720- 1743568
L/OVER ikuisesti minun
Aivan järkyttävä sarja. Ei voi olla katsomatta, mutta tuo omat muistot mieleen. Näyttelijät näyttelevät turhankin hyvin532563Mitä voisit miehenä tehdä?
Suojellaksesi kaikkia naisia ja että heillä olisi juuri sinun käytöksen takia edes vähän turvallisempaa. Mitä miehenä3292000Jyrki Linnankivi, Jyrki 69 - Goottirokkarista kirkonmieheksi Lappiin!
Jyrki Linnankivi eli Jyrki 69 on The 69 Eyes -rockyhtyeen vokalisti. Lauluhommien lisäksi hän sanoittaa, säveltää ja sov121854Onnea Maria ja Vilma Amazing Race -voitosta!
Maria Guzenina ja Vilma Vähämaa voittivat Amazing Race Suomi -kisan. Voiton hetkellä Guzenina paljasti, miksi valitsi Vi181751