Erillaisia tapoja kutsua henkiä! Ja muita!

kanalamagic

Elikkä, miten kutsua henkiä`? Esim. automaattikirjoitus ja spiritismi. Kertokaa miten automaattikirjoitukseen tarvitaan? Pitääkö vain odottaa, vai tehdä jotain? Entä ajatuksen voimalla varvun taittaminen, miten se onnistuu???:D

20

6000

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kanalamgic

      Eikö kukaan tiedä? (:

      • Automaattikirjailijaksikinköhän?

        Varo! Jeesustelijat tulevat kohta varoittamaan sua pahoista hengistä.
        Noh.. automaattikirjoitukseen tarvitset kynän ja paperin. Esim. kynttilä on mukava valonlähde ja rauhallinen ympäristö. Ala piirtämään hitaasti ympyrää esim. vastapäivään. Jatka samalla viivalla kokoajan ja kutsu huoneesse olevia henkiä ottamaan kynä valtaansa. Jos huomaat että kynä poikkeaa viivalta jotain on tapahtumassa. Kysy vaikka yksinkertainen kysymys jne. Siitä se lähtee. Muistathan raportoida tänne mahdolliset kokemukset sitten : )


      • Rajattomin
        Automaattikirjailijaksikinköhän? kirjoitti:

        Varo! Jeesustelijat tulevat kohta varoittamaan sua pahoista hengistä.
        Noh.. automaattikirjoitukseen tarvitset kynän ja paperin. Esim. kynttilä on mukava valonlähde ja rauhallinen ympäristö. Ala piirtämään hitaasti ympyrää esim. vastapäivään. Jatka samalla viivalla kokoajan ja kutsu huoneesse olevia henkiä ottamaan kynä valtaansa. Jos huomaat että kynä poikkeaa viivalta jotain on tapahtumassa. Kysy vaikka yksinkertainen kysymys jne. Siitä se lähtee. Muistathan raportoida tänne mahdolliset kokemukset sitten : )

        Aina Kun Yritetään Ottaa Yhteyttä Toisille Tasoille Niin Sitä Ennen
        Suojataan Itsensä Kaikilta Nekatiivisilta Enerkiolta.
        Koska Niilläkin On Samallalailla Nekatiivisia Olentoja Niinkuin Meidän
        Ihmisten Keskuudessa On Niitä Jotka Haluavat Vahingoitaa Toisia.
        Linkki Tieto Sivulle

        http://keskustelu.suomi24.fi/node/8519581

        Rajattomin


      • NiinKaiSittenJoo
        Rajattomin kirjoitti:

        Aina Kun Yritetään Ottaa Yhteyttä Toisille Tasoille Niin Sitä Ennen
        Suojataan Itsensä Kaikilta Nekatiivisilta Enerkiolta.
        Koska Niilläkin On Samallalailla Nekatiivisia Olentoja Niinkuin Meidän
        Ihmisten Keskuudessa On Niitä Jotka Haluavat Vahingoitaa Toisia.
        Linkki Tieto Sivulle

        http://keskustelu.suomi24.fi/node/8519581

        Rajattomin

        Mä Kun Luulin Ettei Kyseisellä Henkilöllä Nyt Ollu Tarkotus Varoaa Yhtään Mitään Vaan Hän Oli Muuten Vaan Kiinnostunut Ja Haluaa Todistaa Itselleen Tällaisten Henkien OlemassaOlon.


    • ihmesmies

      soita niille ja sano että tulkaa teekutsuille toivoo: ihmemies

      • Ea1

        Ei hengille noin vaan voi soittaa


    • Joojooniin

      Jumalaa ei oo olemassa. Jos olis se v.itun runkkari olis tehny ees jotain hyvää mun ja monen muunkin hyväks. Et mee vaa tunkee jumalas sinne, minne aurinko ei paista.

      • Joojooniin

        R.unkkari*


      • Eminem

        Mistäs tiiät et jos se jumala antaa eka kaiken pahan tapahtuu ja sit jossai vaihees se tekee jotai hyvää tai sit se vaa vihaa sua ⚣


      • Anonyymi

        Ei kovin kovasti sanottu ja mä uskon Jumalaan.
        Selitä sitten että miten tarinat kulkeutui niin kauan


    • indigo 2012

      Paa mulle viestiä niin kerron miten sen itse teen.
      jtp(at)saunalahti.fi

    • normaalitlapset

      oon pellannu spiritismii täs viikon sisällä kaverini kans ja me molemmat nähään täs ainoastaan demoeita ja kun pelattiin sitä niin se oli itse saatana jonka kanssa me siinä keskusteltiin ja se vei molempien sielut eikä silti muututtu mitenkään paitsi ei pelätä enään juurikaan mitään henkiin/ demoneihin liittyvää et repikää siitä xDD!!!

      • Erävoitto

        Good boy


    • HerranSana

      Te ette tiedä millaisten voimien k anssa olette tekemisissä, älkää lähtekö koittamaan saada näitä yhteyksiä: http://keskustelu.suomi24.fi/node/11518882#comment-61905368

      • skeptokraatti

        Totta. Mieli on voimakas "elin". Se voi konkretisoida kuvittelemansa näkökenttään "todelliseksi" ilmiöksi, johon voi liittyä myös fyysisiä ilmiöitä. Pahimmassa tapauksessa väärille alueille johdateltunta se voi jopa tappaa sinut.


    • kay3

      "vain Jumala puhuu totta silloinkuin se haluaa." :D ... no halut on kyl tainnu jäädä aika vähäseks.

    • skeptokraatti

      Ei mitenkään, koska henkiä ei ole olemassa. Automaattikirjoitus ja spiritismi toimii tiedostamattoman oman toimintasi kautta. Minä tein skeptikkokavereideni kanssa testin ouija-laudalla. Sovimme etukäteen, että pidämme sormiamme juuri ja juuri osoitinta koskien. Teimme rituaalit yms. ihan oikein, mutta osoitin ei lähtenyt liikkeelle ollenkaan. Sitten päätimme laittaa sormet osoittimelle kunnolla, eli ei hipaisemalla, niin sitten alkoi pientä liikettä näkyä. Ja aina kun liike alkoi kevensimme aavistuksen kosketusta. Liike lakkasi heti. Nämä testit kertoi meille harvinaisen selvästi, mikä merkitys on tiedostamattomalla toiminnalla sekä uskomisella ja mielikuvituksella.

      Voit itsekin testata tiedostamatonta liikettä näin: laita ompeluneulaan n. 20-30 cm lankaa. Roikota sitä mahd. paikallaan muutaman millin kämmenesi yläpuolella. Kun neula on mahd. paikallaan, ala ajatella i-kirjainta tai suoraa viivaa. Huomaat, että neula alkaa heilua edes takaisin. Sen jälkeen ajattele o-kirjainta tai ympyrää, niin huomaat, että neula alkaa pyöriä ympyrää. Hauskinta tässä on se, ettet huomaa tekeväsi mitään liikettä, vaan tuntuu, että neula tottelee ajatuksiasi. Tämä sama pätee spiritismissä. Osoitinta liikutetaan tiedostamatta, josta syntyy illuusio, että se liikkuu itsestään, josta tulee tietysti mielikuva, että sitä liikuttaa henki.

    • Anonyymi

      Hernekeitto. Se generoi ruskeaa manaa joka tuottaa paljon henkiä.

    • Anonyymi

      Kun kutsun koiraani niin se tavallisesti juoksee karkuun. Mystillinen ilmiö. Pitäisikö kutsua joku spygolooki tutkimuksiin?

    • Anonyymi

      Yhdessä kotimaisessa "tiedeohjelmassa" eräs tyyppi otti tietokoneella yhteyttä joihinkin henkiin. Siinä vasta temppu!

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. 96
      1619
    2. Mitkä asiat

      tekevät vaikeaksi kohdata kaivattusi?
      Ikävä
      74
      1424
    3. Rakas

      Eihän se tietysti minulle kuulu, mutta missä sinä olet? 😠
      Ikävä
      50
      1347
    4. Miltä se tuntuu

      Miltä se tuntuu havahtua, että on ollut ihmistä kohtaan, joka on rakastanut ja varjellut, täysi m*lkku? Vai havahtuuko s
      Ikävä
      104
      1238
    5. Pidit itseäsi liian

      Vanhana minulle? Niinkö?
      Ikävä
      54
      1233
    6. SDP:n lyhyt selviytymisopas

      1. Komitea on vastaus, oli kysymys mikä tahansa Jos maailma on muuttumassa tai jossain palaa, demari ei hätiköi. Ensin p
      Maailman menoa
      9
      965
    7. En mahda sille mitään

      Olet ihanin ja tykkään sinusta todella paljon.
      Ikävä
      36
      827
    8. Joko olet luovuttanut

      Mun suhteen?
      Ikävä
      60
      761
    9. Haluaisitko oikeasti

      Vakavampaa välillemme vai tämäkö riittää
      Ikävä
      49
      754
    10. Mitä se olisi

      Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?
      Ikävä
      41
      735
    Aihe