Virpiniemessä asuu kunnanhallituksen puheenjohtaja Eero Halonen (keskusta) rantatontilla helikoptereineen. Puheenjohtaja Halosella on bisnesvirityksiä Virpiniemessä, uusimpana on maksullinen venesatama.
Kyllä tuntuu pahalta että sinne nyt aletaan pykätä kunnan rahoilla oikotietä.
Luulisi Halosella olevan häpyä sen verran että viheltäisi pelin poikki. Ei taida viheltää, haiskahtaa sille että hän on tiehankkeen isä ja moottori. Halosen pitäisi jäävät itsensä.
Haukiputaalla on tapana rikkoa kaikella mahdollisella tavalla puolueiden välinen sopu. Tällaisia tiepäätöksiä kun tehdään ei kannata ihmetellä miksei sopua löydy. Taas pelataan omaan pussiin. Saadaan maan hinta mukavasti nousuun Virpiniemessä.Ne hyötyy joilla on siellä maita.
Halonen ja Virpo
16
2859
Vastaukset
- Tallaaja2
Ei kai hän tietä itse tarvi jos kerran on helikopteri :)
- kallakalla111111111111111
se taas tekee omia johtopäätöksiä. Ei kukaan voi asuinpaikalleen mittään ja mitä sitte jos menstyy pisneksissä. Ei se oo sun eikä sen oma vika. oot kateellinen kun et itse saa mitään aikaiseksi, yritä etes.
- Saa ihmetellä
Hullu tiesuunnitelma kunnan rahoilla menee jo liian pitkälle.Rakentaisi omilla rahoillaa vaikka minkälaisen tien sinne. Veroeuroilla on tärkeämpää käyttöä kunnassa.
- aino64
Taitaa "Pahalta tuntuu" -nimimerkillä olla totisesti työtä maailmankuvansa kanssa. Joka puolella on salaliittoja. Nimimerkin itsensä elämästä joku häiriintynyt löytäisi paljonkin omituisia kytkentöjä, jos on niin pahantahtoisesti virittynyt. Terapia voisi ehkä auttaa. Lääkkeistäkin on apua. Kannattaisiko hakea apua?
- vierestä seurannut
Taidat puuttua jo ihmisen yksityiselämään, ei oo tonttia ja koptereita meidän verorahoilla hankittu. Jos arvostelet, kannattaisi ensin tutustua faktoihin !
- sivusta seurannut
Aloittaja puhuu asiaa.
- Täti
sivusta seurannut kirjoitti:
Aloittaja puhuu asiaa.
muitten meriiteille, minäkin tarvin sitä tietä, eikä ole mitään kytköksiä bisneksiin saati golfiin.
Se vaan lyhentää matkaani kirkolta Virpiniemeen, ei tarvi mutkitella Kellon kautta.
Ajatelkaa asioita joskus parhain päin ja ihan kuntalaistenkin tarpeista, ei ainoastaan kateudesta ja katkeruudesta. - äääääääni
Täti kirjoitti:
muitten meriiteille, minäkin tarvin sitä tietä, eikä ole mitään kytköksiä bisneksiin saati golfiin.
Se vaan lyhentää matkaani kirkolta Virpiniemeen, ei tarvi mutkitella Kellon kautta.
Ajatelkaa asioita joskus parhain päin ja ihan kuntalaistenkin tarpeista, ei ainoastaan kateudesta ja katkeruudesta.niitä kuntalaisia ja heidän tarpeitaan. Mitä ne 28 ajetteli? Itseään ? sukuaan?
- Talousneuvos
Halonen ja ylin johto on saamassa kunnan talouden niin teräskuntoon, että moiset tieinvestoinnít ovat pikku kuluja reippaasti positiivisessa kuntataloudessa. Kuluja tarvitaan, että ei näytetä liian kovaa vuosikatetta. Menetetään muuten tukijaiset valtiolta.
- Hevosetkin nauraa
Talousneuvos lienee karannut hourulasta. Muistakaapa tämmöisetkin väitteet, kun lopulliset talousluvut täsät vuodesta valmistuvat.
- KOTIEKONOMISTI
Hevosetkin nauraa kirjoitti:
Talousneuvos lienee karannut hourulasta. Muistakaapa tämmöisetkin väitteet, kun lopulliset talousluvut täsät vuodesta valmistuvat.
on saada kunnon tieyhteydet seutukunnan ylivoimaisesti parhaalle virkistys- ja matkailualueelle ja sinne missä aktiiviset kuntalaiset kehittävät toimintaympäristöä ja luovat omalla aktiivisuudellan työtä ja osaamisellaan toimeentuloa muulle vähemmän aktiiviselle joukolle ja tällekin taistolaiselle räksyttäjäporukalle, joka keskittyy muiden arvostelemiseen ja yritysten elämän kaikinpuoliseen hankaloittamiseen ja itse kunnostautuu etupäässä sosiaaliavustuksilla ja muilla tukiaisilla rälläämisessä.
- Kalastajan tyttö
kiviniemeläisen kalastajan poikaa joka on omalla työllä ja ahkeruudella sekä lhjakkuudellaan hankkinut menestystä ja kohtuullisesti kapitaalia.
Ei hän ole elämässään keneltäkään keneltäkään yhtään mitään viekkaudella ja vääryydellä vienyt eikä hänen hyvinvointia ole kunnan tukijaisilla pönkätty tai valtion avustuksilla sumplittu.
Hän voisi toimia esimerkkinä muillekin, etenkin nuorille jotka haluaa menestyä elämäsää omilla evaillään ja määrätietoisella ponnistelulla.- Jeppa123
Not nyt puhutaan asiaa :)
- ylpeä veronmaksaja
Kh:n pj:lla on lähes suurimmat kokonaistulot Putaalla. Mutta hän maksaa vähemmän kunnallisveroa kuin useimmat meistä, vain murusia verrattuna eläkkeensaajiin tai palkkatyöntekijöihin. Silti hän käyttää kiistatta suurinta valtaa kunnallisessa päätöksenteossa. Kummallista.
- 20+17
Vasuri on puhunut, Aamenet sille ja ruvetaan töihin.
- Anonyymi
Halonen on jo haudattu haukiputaan hautuumaahan
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sä et pääse yli, mä en pääse yli
Jäädäänkö kuinka pitkäksi aikaa kärvistelemään omissa kuplissa näihin tunteisiin vai aletaanko puskemaan jo tätä läpi. V1291548- 371451
- 681243
Hei sinä nainen
Haluan olla rehellinen – olet hämmentänyt minua todella paljon. En ota sinusta mitään selvää, ja ehkä juuri siksi huomaa551200- 691014
Kelan perkeleellinen käytäntö
Kun äiti joutuu hakemaan Kelalta tukia vähien tulojen tähden, niin aina otetaan huomioon lapsen tilillä olevat rahat. Ei198996Mitäs te venäjän puolustajat tekisitte, jos venäjä todella hyökkäisi tänne?
Tää on se mielenkiintoinen kysymys. Tehän olette lähinnä vasemmistolaisia, eikä armeijaa ole käyty, eikä rintamalle mi255991- 74935
Ellen Jokikunnas ja Jari Rask napauttavat - Tällaisten ihmisten ei kannata muuttaa Italiaan: "Ei..."
Ellen Jokikunnas ja Jari Rask toteuttivat oman unelmansa Italiassa. He ostivat kakkoskodin Italian Pugliasta. Lue lisää16850Miksi kaikki jauhaa KAJ:sta
Se bastulauluhan on todella huono, vanhanaikainen ja oikea junttilaulu. Oikein ällöttää, kun idiootit hehkuttaa sitä ps106838