Poliisillakin Mondeo!

Kestävä perus auto, turvallinen ja isompaa keskiluokkaa, osia löytyy ja halpa huollattaa! Luotettava, josta osoituksena että poliisillakin enemmistönä Monskut vuodesta toiseen! Ostakaa Mondeo, itellänikin jo ollut useampia.
8462
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

myös Lada oli suosittu poliisissa, joten perinteet velvoittavat, laatua, laatua...

Äänestä

mutta kun poksahtaa esim moottori..yritäs ostaa mäntä tai koko mäntäsarja niin eipä onnistu..jos haluaa ostaa mäntäsarjan niin joutuu ostamaan myös puolimoottorin 1700eur.. sama kun ei esim -02 vm mondeoon enää saa pakoventtiileitä, jos ette usko niin kysykääpäs fordin varaosamyynnistä..kyse on siis 1.8 bensamoottorista, muista koneista en tiedä..

Äänestä

Ne on coswortin pajan face liftaamia, pojat laittaa siellä koko alustan puslat ja koiran luut uusiksi. Myllyyn vähä pirisrtystä ja vääntömomenttia lisätään erinäisillä lastuilla, jotka ei ole ollenkaan siviilikäyttöön.

Äänestä

Turha sitä on poliiseille ostaa kalliita ja hienoja autoja vaan kun paskan ajaa paskaks niin se ei oo keneltäkään pois. Mahdollisesti isompaa keskiluokkaa kun koosta puhutaan mut Ford on aina ollut kansanajoneuvo ja sellaisena tulee pysymään. Aivan persoonatonkin ja sellaisen "yleisen" näköinen käyttöajoneuvo. Siis korostan ajoneuvo - ei auto.

Itse ajelen tyylikkäästi Chryslerillä.

T. Chryslermies

Äänestä
  • ei kai kukaan täysjärkinen aja konkka firman valmistamaa autoa?sosialisoitu tehdas valtion tuella

    Äänestä

  • tyylikkäästi kirjoitti:

    ei kai kukaan täysjärkinen aja konkka firman valmistamaa autoa?sosialisoitu tehdas valtion tuella

    Eikä ollut edes lähellä.

    Kyseessä on ollut velkasaneeraus eikä konkurssi.

    Näillä kahdella on suuri ero!

    Äänestä

Mikä hemmetin keskiluokka, ei esim S80 ole juuri miltään osin isompi!!!
Toi on ison luokan auto, siinä se. Hinta-laatusuhteeltaan roimasti esim volvoja parempi, joka taitaa olla fordin kakkosmerkki tätänykyä.
Ja siinä kokoluokassaan varmaan paras ajettavuudeltaankin vielä.
Realismia kehiin!!!

Äänestä
  • että Foordi on ja pysyy kansanautona.
    Iso perus monsku tajoaa hyvän ja turvallisen kyydin meikäläisen kaltaiselle tavikselle.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


xorsku kirjoitti:

Kestävä perus auto, turvallinen ja isompaa keskiluokkaa, osia löytyy ja halpa huollattaa! Luotettava, josta osoituksena että poliisillakin enemmistönä Monskut vuodesta toiseen! Ostakaa Mondeo, itellänikin jo ollut useampia.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu