Mistä mahtaa johtua gpx:n ongelma kun kaasua vääntää erittäin varovasti, n.2000 kierroksen kohdalla kiepit hyppää 4000? Kiristin kaasuvaijerin kun siinä oli löysiä, mutta ei auttanut juurikaan asiaan. Olisko kaasarien synkat pielessä? Mitä säätö maksaa? Saattaa olla ikävä ajaa pienillä kierroksilla. Tää on mun eka pyörä eikä oo juurikaan kokemusta mpoista.
gpx 750r epätasanen käynti
Lapatossu
2550
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Moro
oletko tarkastanut imukaulat? Noi tuuppaa kovettumaan iän myötä ja se hörppii sitten sieltä klemmareiden välistä ilmaa. Voi se synkassakin olla vika mutta noita imukauloja ite veikkaisin.
Juu tarkastin asian ja parista kaasarista oli filtterin kumitötsä pullahtanu. Saako noi tötsät vaihdettua irrottamatta kaasareita? Olivat kovettuneet lähes muoviksi.