Mulla 8 LIPPUA ja kaverilla 8

RAMistein

Joka konsertin lippumyynnin jälkeen alkaa sama hulabaloo. Kysellään radioissa jne että pitäisikö lippumyyntiä rajoittaa jne. Tällaista paskaa puhutaan. Kukaan ei kuitenkaan tee mitään.

Ryhdyin itse ekaa kertaa trokariksi. Päätin jo etukäteen, että jos mahdollista niin niin toimin. Jos en saa yhtään lippua niin sitten en mene. Enkä mene jos 7 lippua olen myynyt nopeaan ja kahdeksannestakin saisi hyvät rahat. Menen etelään jouluksi sitten.

Kaverini toimi samoin.

Minäkin aiemmin valittelin, että vitun trokarit, mutta luopiona menin vihollisten joukkoon, koska siellä ruoho on vihreää ja saa aiemmista trokarilta ostoista osan takaisin. Kuten pyramidihuijauksessa.

Soitettiin työpaikan puhelinkeskuskesta, kun kerran koko järjestelmä on rakennettu nojaamaan puhelinta vasten.

Eniten ihmettelen sitä, että eikö artistit voi sanoa painavaa sanaa koko paskaan järjestelmään. Tosin minulle nyt ilmainen keikka jos kaikki menee ok.

Ja aina löytyy ostajia, sillä ei rikkaampi jätä elämystä toteuttamatta vedoten siihen, että ei voi koska joku muu on köyhempi ja ei voi kokea asioita elämässä.

3

359

    Vastaukset 3

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ei mull muuta

      ja erittäin aurinkoista päivänjatkoa
      kuulemiin :}

      murriperkele

    • 13453256

      Voisin ostaa lippuja 300-400€/kpl.

    • Anonyymi

      MÄ JÄÄN AINA ILMAN!! IHA WITUN TYPERÄÄ!!!!!!! 😭😭😭😭

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Anteeksi arkuuteni

      Olen säälittävä, mitä tulee sinun kohtaamiseen. Tunnen vaan itseni todella epävarmaksi sun kanssa. Jos minun olisi pitän
      Ikävä
      52
      1043
    2. Kuka melkein täysi-ikäinen hukkui?

      Poliisin mukaan nuori oli lähes täysi-ikäinen. Ennen iltakuutta tulleen ilmoituksen mukaan ihminen oli joutunut mahdoll
      Iisalmi
      20
      965
    3. Perussuomalaisten kannatus nousi rytinällä Ylen tänään julkaisemassa tuoreimmassa gallup-kyselyssä.

      https://yle.fi/a/74-20239449 Perussuomalaisilla hurja- ja ylivoimaisesti suurin nousu tässä uudessa Ylen gallupissa. Kyl
      Maailman menoa
      513
      831
    4. kenen näköinen

      kaivattusi on ?
      Ikävä
      49
      791
    5. Mikä on ollut

      Söpöintä välillämme?
      Ikävä
      45
      712
    6. Hyvännäköinen pakkaus

      Olet hyvännäköinen pakkaus nainen.
      Ikävä
      37
      649
    7. Tykkäätköhän vielä minusta?

      Yhtä paljon, kuin minä sinusta? Haaveissa ollaan kahdestaan, rauhassa ja lähennytään fyysisesti ja tutustutaan syvemmin
      Ikävä
      30
      616
    8. Vihervasemmistofeministinaisasianaiset

      Tulevat tänne palstalle haukkumaan miehiä ja naljailemaan miehelle, kehuvat olevansa heitä parempia. Itse asuvat MIEHE
      Sinkut
      181
      595
    9. Muistatko Mikkelin panttivankidraaman?

      Uusi draamasarja järkyttävästä tapauksesta on tulossa. Tositapahtumiin perustuva sarja ammentaa vuoden 1986 Mikkelin pan
      Maailman menoa
      59
      568
    10. Olet ihana

      Muru, sä oot ihana. Tunsitko sen sähkön meidän välillä kun oltiin ihan låhekkäin? 👩‍❤️‍👩❤️😼😘
      Ikävä
      37
      560
    Aihe