Joka konsertin lippumyynnin jälkeen alkaa sama hulabaloo. Kysellään radioissa jne että pitäisikö lippumyyntiä rajoittaa jne. Tällaista paskaa puhutaan. Kukaan ei kuitenkaan tee mitään.
Ryhdyin itse ekaa kertaa trokariksi. Päätin jo etukäteen, että jos mahdollista niin niin toimin. Jos en saa yhtään lippua niin sitten en mene. Enkä mene jos 7 lippua olen myynyt nopeaan ja kahdeksannestakin saisi hyvät rahat. Menen etelään jouluksi sitten.
Kaverini toimi samoin.
Minäkin aiemmin valittelin, että vitun trokarit, mutta luopiona menin vihollisten joukkoon, koska siellä ruoho on vihreää ja saa aiemmista trokarilta ostoista osan takaisin. Kuten pyramidihuijauksessa.
Soitettiin työpaikan puhelinkeskuskesta, kun kerran koko järjestelmä on rakennettu nojaamaan puhelinta vasten.
Eniten ihmettelen sitä, että eikö artistit voi sanoa painavaa sanaa koko paskaan järjestelmään. Tosin minulle nyt ilmainen keikka jos kaikki menee ok.
Ja aina löytyy ostajia, sillä ei rikkaampi jätä elämystä toteuttamatta vedoten siihen, että ei voi koska joku muu on köyhempi ja ei voi kokea asioita elämässä.
Mulla 8 LIPPUA ja kaverilla 8
RAMistein
3
353
Vastaukset
ei mull muuta
ja erittäin aurinkoista päivänjatkoa
kuulemiin :}
murriperkele- 13453256
Voisin ostaa lippuja 300-400€/kpl.
- Anonyymi
MÄ JÄÄN AINA ILMAN!! IHA WITUN TYPERÄÄ!!!!!!! 😭😭😭😭
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 702560
Muovikassikartelli
Kauppaketjut ovat yhdessä sopineet muovikassin yksikköhinnaksi 59 senttiä. Milloin viranomaiset puuttuvat tähän kartell572420Hallintooikeus..
"Asemakaavapäätös pysyy voimassa.Poikkeamista ja rakentamista koskevat luvat hylättiin" kertoo Pyhäjärven Sanomat netti.1542016Aidon persun tunnistaa Marinin palvonnasta
Oli kyse sitten Halla-ahosta tai Putinista. Ensimmäisenä aidolle persulle tulee mieleen Marin.591896Olen rakastunut
varattuun joka ei eroa. Miten tunteista eroon? Tämä ei ole tavanomaista. On elämäni suuri rakkaus.1361718Teit yllättävän siirron
Olet tähän saakka ollut tietyllä tapaa varovainen. Voi kai sanoa, että olemme kunnioittaneet toistemme rajoja. Tiedän,571270- 751241
Jos se joskus oli molemminpuolista
niin hyvin me molemmat onnistuttiin pitämään toinen epätietoisena.851144Kalasataman talossa lienee rakennusvirhe
Ei pitäisi olla mahdollista parvekkeen kautta tulipalon kiivetä katolle saakka kuin korkeintaan ylimmästä kerroksesta.1591090Kaipaatko nainen
Semmoista tosi hankalaa ja arkaa miestä? Pitäisitkö hänet aina omanasi jos saisit hänet? Miten huomioisit hänen herkkyyd103931