Sikapäivät

Harmi. Kinkkukiusausta ei sitte jaetakkaan.Missäs köyhä nyt mahan täyttää
2183
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Olen itse mielestäni köyhä. Toimeentulotuella 3 vuotta suunnilleen.

Kärkkäisen ruokatarjoilulla 2vkoa per vuosi ei ole merkitystä. Köyhä saa ruokaa kaupasta halvalla kun katsoo mitä ostaa ja voi itse kalastaa, poimia marjoa tms. Jne. Jne. Ytyäkin jakaa leipää niille jotka eivät talouttaan osaa pitää kunnossa.

Aloituksen purnaajalle: osta vaikka halpaa puuroa niin saat mahan täyteen. Itkemällä ei omaa asiaa voi parantaa. Aloittajallakin on käytössä rahaa ja se pitää käyttää oikein ja fiksusti: ei mennä alkoon ostoksille tai heseen hampurilaisille. Voidaan säästä vaikka vain euro päivässä ja sekin tekee ison rahan pitkässä juoksussa.

Äänestä

että minä en lestalta ota mitään edes rahalla!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Teropas kirjoitti:

Harmi. Kinkkukiusausta ei sitte jaetakkaan.Missäs köyhä nyt mahan täyttää

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu