Kannettavan näytössä palaa vain taustavalo

Onkohan mahdollista korjata, valkoinen taustavalo syttyy ja sekin vain kun kansi on alle 45 asteen kulmassa.
3122
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Vähänkin vanhempaa kannettavaa tuskin kannattaa korjata jos itse joutuu maksamaan, kertakäyttöisiä ovat.

Katso ensin onko LCD vai ulkoinen näyttö käynnissä. Jollakin funktionapilla saa vaihdettua.
Muutaman kerran on vaihtunut itsekseen LCD pois ja ulkoinen näyttö päälle.

Äänestä
  • En nyt ihan ymmärtänyt, mutta lisänäytöllä ja vga-kaapelilla konetta pystyy käyttämään

    Äänestä

  • HP Compaq Evo N1020v kirjoitti:

    En nyt ihan ymmärtänyt, mutta lisänäytöllä ja vga-kaapelilla konetta pystyy käyttämään

    Voisikohan koneen näytönohjain olla risa.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


apua tartteis kirjoitti:

Onkohan mahdollista korjata, valkoinen taustavalo syttyy ja sekin vain kun kansi on alle 45 asteen kulmassa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu