Kervinen vs Lindelöf

Jos Kervinen luopuu asiakirjavaatimuksistaan ja Lindelöf peruu tappouhkausepäilyn, niin puntithan ovat tasan.
Turha suunsoitto loppuisi. Normalisoituisi tämäkin keskustelufoorumi, ehkä.
15128
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 15

Vanhimmat

Ei näitä voi verrata keksenään, sillä Kervistä on kiusattu vuosia ja sitten Linde heittää Askosta paskaa tappouhkauksella, saatana laittakaa mittasuhteet äkkiä reilaan!

Äänestä

kervinen tuskin luopuu niistä asiakirjoista ku on niin monta vuotta niitä pyyellyt!

Äänestä

Aloittaja provoilee, mutta niin tai näin, Kotkan kaupungin tilanne näyttä yhä pahemmalta väärien ja valheellisten asiakirjatietojen suhteen ja nyt ilmi tulleiden perättömien tappouhkauksien myötä.

Tästä jatketaan.

Äänestä
  • olet aika sitkee tyyppi ei voi muuta sanoa, taidat sittenkin päästä pikkuhiljaa niskan päälle asiassasi, joskaan kaupunki ei hevillä sulle luovuta, siitä saat olla varma

    Äänestä

  • mulkvisti oot ja tiedetään!!

    Äänestä

  • et sä mitään voita tolla, mikset tajuu luovuttaa etkös näe mikä valta sulla vastassa?? herää jo unestas!!

    Äänestä

  • asko pasko kirjoitti:

    et sä mitään voita tolla, mikset tajuu luovuttaa etkös näe mikä valta sulla vastassa?? herää jo unestas!!

    Kaikki loppuu aikanaan. Jopa kotkalaiset heräävät punaisesta unesta. Sitten yhteiskunnan rahoja ei tungeta enää kaikenlaiseen kaupantekoon eikä virkoihinkaan vaikuta puoluetaustat.

    Äänestä

Kerviselle tehty melkein kaikki mahdolliset konnuudet, mutta Linde vaan pakoilee securitasen kainaloon, jos olis miestä Lindessä, laittaisi Kerviselle salaiset kansiot ja myöntäisi kiltisti alaisten ja itsensä virheet!

Äänestä
  • Kuulin eräältä valtuutetulta että kaupunginjohtajaa oli istutettu kaupungin sohvalla ja kritisoitu hänen toimiaan!

    Äänestä

  • varma tieto kirjoitti:

    Kuulin eräältä valtuutetulta että kaupunginjohtajaa oli istutettu kaupungin sohvalla ja kritisoitu hänen toimiaan!

    Mitäs niitä kritisoimaan.
    Kaupunginhallituksella on oikeus lopettaa työsuhteen.

    Äänestä

  • 6+12=18 kirjoitti:

    Mitäs niitä kritisoimaan.
    Kaupunginhallituksella on oikeus lopettaa työsuhteen.

    Onkos Kervine ja Lintelööf jo näin henk. koht. keskustelua käynyt? Kohtahan päästäänkin sovintoon.

    Äänestä

  • ajatellen kirjoitti:

    Onkos Kervine ja Lintelööf jo näin henk. koht. keskustelua käynyt? Kohtahan päästäänkin sovintoon.

    Onko tämä jotain kaupankäyntiä. Paljonko Kervinen saa rahhaa?

    Äänestä

  • Kervine bisnes man? kirjoitti:

    Onko tämä jotain kaupankäyntiä. Paljonko Kervinen saa rahhaa?

    Vaemaan ei jätä Kervinen tappouhkausjuttua sillensä, epäilen!

    Äänestä

Kervisen ei tarvitse luopua mistään, mitä hänelle kuulöuviin asiakirjoihin tulee. Mielestäni kaupunginjohtajan velvollisuus on valvoa, ettei Kerviselle anneta sellaisia tietoja, jotka voivat vahingoittaa yhteisön ja hallintoviranomaisten työrauhaa.

Äänestä
  • M utta kun kotkassa ei noudata voimassa olevia henkilön tiedonsaantia koskevia lakeja union maissa käytössä olevia säädöksiä.Vaikuttaa yhtä hämärähommilta kuin Vanhasen vaalirahasotkut,mut selviää.Kiitos aktiivisen ja tutkivan median.Kohta , ei mene kauaa kun tätä puidaan valtakunnan mediassa,silloin syntyy se paine joka synnyttää kattila räjähdyksen,sit alkaa tapahtua.On jo nyt virkamiespakoa muualle.
    Mennää kenttäoikeuteen mut sitä ennen kyl tulee paperit ,mitäs sit? Käy juuri niin kun akentti kirjoittaa viimeisessä kappaleessa "varmaan vahingoittuu yhteisön ja hallintoviranomaisten työrauha", koska haluamme rötösherrat vastuuseen,, se vain vie aikaa Suomen byrokraattisessa järjestelmässä.
    Kotkalaiselle sinipuna virkakoneistolle niitin iskee unionin Strasburgin kansaivälinen tuomioistuin.Se on siin.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


fiftyfifty kirjoitti:

Jos Kervinen luopuu asiakirjavaatimuksistaan ja Lindelöf peruu tappouhkausepäilyn, niin puntithan ovat tasan.
Turha suunsoitto loppuisi. Normalisoituisi tämäkin keskustelufoorumi, ehkä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu