Väittää että jalkapallo on tärkein urheilulaji, vaikka jokainenhan tietää että se on shakki.
Olen kaveripiirin huonoin pelaaja mutta opettelenhan vasta häviämistä.
Kun olen oppinut häviämisen kunnolla, sitten ryhdyn voittamaan.
Olen kaveripiirin huonoin pelaaja mutta opettelenhan vasta häviämistä.
Kun olen oppinut häviämisen kunnolla, sitten ryhdyn voittamaan.
Vastaukset 17
Vanhimmat
Harva mies sitä puoluejohtajaksi pääsee; saati ylikomisarioksi, iloitteli aikanaan näyttelijä Esko Roineen roolipolliisi.
Vaan PA vaan pääsi kun Martti Korhonen lähti Vas. puolueesta ovet paukkuen. Onhan Paavolla oppositiopuolueelle ominaista kritiikinpoikastakin heittää kehiin.
halua politiikkaa sotkea tähän keskustelun tuoksinaan mutta krtikiikiä, eiku kritiikkiäkin on mielestäni aiheellista esittää politiikan kuvioihin.
Nythän on tämä teflon pääministeri omasta syystään joutunut tulilinjalle, mutta oikeisto haluaakin vasemiston selvittämään sosiaalileikkaukset.
Ylitselyömättömin hymy/kuminaama ex pääministeri oli mielestäni Tony Blair, GWB:n paras tukija ja ystävä
"Lahnasta" ymmärrän ehkä dominoivan isänsä kautta. Pojan piti elää 'puberteettivaiheensa ollessaan erään pohjoisen maan pääministeri.
kirjoittaa sanoisinko, kauniinilkeästi.
Mutta hämmästyttävää on että hänen plussaksi on ulkomailla merkitty juuri tämä amatöörimäinen seikkailu naismaailmassa.
Matti vanhanen on pohjolan Adonis.
tarkoitan Lipposta, joka taas sai Jacob Letterstadin mitalin siitä hyvästä että tyrkyttää pakkoruotsia suomalaisille lapsille. Ei ollut tarpeeksi Folktingetin ja Rkp:n mitalit eikä 8000 euroa eikä Svensku nu puheenjohtajuus.
Mikä saa suomalaisen miehen niin harhaanjohdetuksi että pakottaa suomenkieliset lapset opiskelemaan suomenruotsi murretta kun on puute saksan, ranskan, kiinan,venäjän ja espanjan kielitaidoista.
Tajuavatkö suomalaiset miten meitä narrataan ja johdetaan viimeiset sodanjälkeiset vuodet.
Milloin saadaan totuudet julkisuuteen.
tulkaa auttamaan. Ei kai kaikki ole Paavo Lipposen syytä, hän oli valtiomies nyt ei näy valtiomiehiä missään.
Hän oli Savon ukko ja joutui sotaan. Näin soturi 'Puavo':
Vihulainen alkoi rynniä lepikon suojassa Syvärillä. Otin kuularuiskun ja pärräytin sarjan lepikkoon.
Jo alko metän reunasta kuulumaan: puavo puavo elähän ennee räeskytä, tuohan puarit.
Eikös yksi erikois-Paavo nipistellyt lentoemäntiä persuksista ulkomaan reissuilla, rumempaa tekoa ei liene, valtion hommissa molemmat, se on sitä kähmintää, ilkeilyä ja alentavaa naista kohtaan.
Olihan sitten sama mies joka väitti omat mokat toisten hommiksi, näitä löytyy kun on rankka työ, on rankat mokat.
samaa sukua Paavo Ruotsalainen joka neuvoi vaimoansa 'pane puolet petäjäistä veihän naapurimme viljan halla'.
Nämä on näitä juttuja.
Niinkuin Paavomme joka omenoita tilansa puutarhasta vei eduskunnan keittiöön ja rahaakin vielä pyysi.
Ei olla ilkeitä näitähän sattuu.
Sinähän olet tehosekoittimen veroinen, Paavo Ruotsalainen oli körttisaarnaaja syntyisin Savosta Kiuruvedeltä, teki Valtoihin saakka saarnamatkoja tuohikonttiselässä.
Taas Saarijärven Paavo sitä petäjäistä leipään laittoi,,,kuollaan pois jo herrasmiehet hylkäs!
Saarijärven salomailla
asui hallaisella tilallansa Paavo...
aletaan pääseen asiaan.
Samasta Paavosta on kyse Saarijärveltä oli kotosin, yks ja sama ukko.
Mutta että valloissa asti?
Paavo Ruotsalainen oli syntynyt Lapinlahdella, Anteeksi.
mitäs sen puheita noteeraamaan, monican käsikassara se on.
Saarijäven Paavona kuitenkin tunnettu, kilvoitteli uskon takia, luopuako kaikesta, en tiedä onnistuiko.
Nauran ääneen , mutta kysyn mistä tuon tempasit??
Hyvä veto!
en tunne jonninjoutavaa
Jaa'ah,,,,kukahan ihmisenä siihen on pystynyt?
Ei lannistuta jatketaan kaikessa kilvoittelua. Niin tehdään.