siis niihin vastauksiin niin onko sivu tekstiä liian vähän?
riittääkö sivu?
tiheä käsiala
8881
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
sisällöstä, jos on kaikki keskeiset asiat niin riittää...
Aloin kans jälkikäteen miettii, et kuinka pitkiä olis vastauksista pitänyt tulla. Aikaa on kuitenkin sen verran rajotetusti,ettei siinä hirveen pitkiä kerkee kirjottelemaan. Itellä tuli n. 1-1,5 sivua.
Kunka paljon jätitte reunoille tyhjää..meillä piti vasem. 4 ja oik. 2....tekstiä tuli n. 1,5-2..aika normaali käsiala (iso maybe?) eihän siihen mahtunu mitään kirjottaa..aika loppu kesken..
Eiks teillä ollu valmiis marginaalit? Outoa... Eikö niissä aidoissa yo-papereissa nyt kumminki ne oo valmiina...?
Itse kirjottelin myös n.1,5-2,5 sivun pitusia...
Vastasin kaikki 8 historiaan ja vastausten pituus oli n. 3 sivua....meinas kyllä aika loppua kesken ;)
Itse kirjotin viime vuonna ja kaksi kysymyksistä ni mahtui 2:lle sivulle ja loput olivat 1-2 sivusia mutta jokerista raapustin sitten 6 sivua ja sain pisteitä 6. kirjoitin L:n, joten ei sillä turhalla asioiden pyörittelemisellä saa pisteitä! ja aika ei loppunut kesken millään lähdin melkein ensimmäisenä vielä pois!
Kyllä se on niin, että tiivisti ja selkeästi kun kirjoittaa kaikki asiat, saa pisteitä. Ei auta yhtään jos kirjoittaa paljon ja laveasti ja kun asia meinaa loppu aletaan kirjoittamaan asian vierestä (niin kuin tytöillä on ilmeisesti tapana.) Tekstin määrästä ei suoranisesti voi pätellä mittän. Nämä asiat ovat kysymyskohtaisia.
saako lepertelystä miinuspisteitä? eli siis jos on asiaa mut on kuitenkin säveltäny jotain oima sinne? kertokaahan