'etsiä' se vastaus tuolta oikeasta elämästä siihen et haluatko minulta sitä tekstiviestiä.. Näiltä palstoilta sitä on aika turha hakea. Kaipaan sinua todella eikä nämä palstat sitä ikävää helpota. Ja tämä olikin vasta toinen kerta tänään kun tänne kirjoitan. Tämä on jatkoa siihen edelliseen viestiketjuun 'En viitsi jatkaa siihen edelliseen..'.. Se oli niin pitkä etten halunnut jatkaa enää siíhen. Eli viesti menee Mintulta J**alle. :)
Ps. Et ole muuten vastannut siihen sähköpostiini..
Ps. Et ole muuten vastannut siihen sähköpostiini..
Vastaukset 88
Vanhimmat
sähköpostia... en tiedä mihin osoitteeseen olet lähettänyt?????
ole kuin yksi sinun sähköpostiosoitteesi. Siihen mihin ennenkin.. :)
Voihan olla ettet ole oikea henkilö.
ihan väärä hlö:(( eipä ole tullut viestiä - ei vastauksia omiin lähettämiini viesteihin:(( minulla ei tällä hetkellä ole kuin yksi osoite käytössä. ihan omalla nimelläni!!
olen nainen!!!
selvästikään.. Mut toivottavasti asiasi kääntyvät vielä parempaan suuntaan.. Mukavaa illan jatkoa sinulle! :)
eli mintulta juhalle taitaa mennä..
:)
jonka tänään kirjoitin.. Tai paremminkin niitä olikin 2 kommenttia, oli siihen viestiketjuun 'Niin usein..'. Ne oli lisäyksiä omaan kommenttiin aloittajalle.
jatkoi omaansa..
sit kirjoitaakaan.. Sinä varmaan sen tiedätkin et minun viestit on aika tunnistettavia.. Siis jos satut näitä sivuja lukemaan. Paremmalla mielellä olen nyt kun sain lopultakin nukuttua. Oli aika hurja olo eilen kun jäi melkein 2 yötä kokonaan nukkumatta..
saanut nukuttua vai et ehtinyt nukkua ollenkaan??????????
J""& ja jotakin.. Viestini ei ole sinulle osoitettuja. Olen vain huomannut et kun teen aloituksen tai lisään siihen jotain niin sinun viestiketju plätsähtää aina seuraavaksi ruudulle. Ettei tule väärinkäsityksiä..
lisäys tuo..
välillä painaa sen verran.. Ja kun sattuu olemaan aamuvirkku naapuri niin siinä ei välttämättä aina ehdi nukkua riittävästi.
päivällä nukkumaan? Tulisit tänne nukkumaan, täällä nytkin nukkuu eräs poika joka valvonut koko yön melkein:) täällä on hyvä nukkua... tulisin viereesi vielä lämmittämään että varmasti saisit nukuttua, voisin passatakin hieman....illalla saunaan ja suihkuun:) lämmintä juotavaa(tai jotain) ja taas viereesi tulisin "nukkumaan"...:)
sama annan? Äskenhän sanoit olevasi nainen.. En ole lesbo enkä bi. Eikä millään pahalla mut en menis kenenkään vieraan ihmisen luokse nukkumaan.
mukavaa iltaa kaikille... menen haaveilemaan.......
ja luottavaisempi kun ei käy täällä sekoilemassa:)
Aivan.. Mukavaa iltaa sinullekin, toistamiseen.. :)
löytyy niistä näkemisistä ja katseista.. ;)
En ole sit kirjoittanut tänään mitään sinne Mtv3:n chattiin. :)
Kun vielä hereillä olen.. Tuossa näkyy olevan taas aika ikäviä juttuja.. Niillä ei ole mitään vaikutusta minun ajatuksiin ja tekoihin. Kun tiedän et ne on kuitenkin sen sinun exän touhuja.. Mut hyvää yötä ja kauniita unia sinulle.. Ihana olet. :)
tuntuu kun nukkunut pari yötä nyt paremmin.. Aurinkoista sunnuntaita sinulle.. Kyllähän me varmaan nähdään taas siellä paikassa ensi viikolla.. Minä ainakin toivon niin. :)
Ps. Älä välitä noista ilkeilijöistä.. Tämä on toinen viesti tänne tänään. Toinen on siinä viestiketjussa jossa kysellään ketkä on itselle rakkaimpia..
Ei siellä kyllä aurinko paista mut.. Kuvainnollisesti sit aurinkoista sunnuntaita.. Ja mukavaa sellaista.. :)
paikassa???? Ja täällä paistaa aurinko nyt kivasti, ulkona siis, olen itse täällä sisätiloissa...ja hyvä että olet saanut nukuttua paremmin:) Olisitko siis pirteä ja antautuisit vain minulle nyt?:) hui hai kaikkea minäkin haaveilen - taidan olla kaiken puutteessa, aivan kaiken....
sellainen asia et viestit ei koske sinua. Et ole oikea henkilö. Nähdään eräässä paikassa arkisin. Mut hyvät jatkot sulle.
MTV3 chat netissä vai televisiossa? en näistäkään paljon ymmärrä?
yhtä laulua pitkin päivää.. Se soi mielessä jo kun heräsin.. Happoradion Puhu äänellä jonka kuulen.. Kaunis ja jotenkin herkistävä laulu.. Sopii hyvin rakastuneelle.. :)
tätä kuuntelen nyt:)
http://www.youtube.com/watch?v=1_BPWneTSys
mut en availe noita linkkejä enää.. :) Kirjoita mielummin jotain jos haluat sanoa jotain..
OK:))))
Pitäsiköhän tänäänkin kuunnella sitä.. Kuulis muutakin kuin tuon moottoripyörän pärinän jota olen kuunnellut aikaisesta herätyksestä lähtien.. Saattais tulla parempi mieli.. :)
OKEI:))) OK:)))
taidat olla joku muu kuin tuo edellinen vastaaja.. Ihan hölmöltä vaikutat.
se sama kommentoija niin anteeksi tuo kommenttini.. Olen vain vähän väsy.. Ei ole tarkoitus olla ilkeä. Kukahan kävis sanomassa tuolle yhdelle moottoripyörän huudattajalle naapurissa et lopettais sen möykkäämisen jo.. Ei jaksa enää kuunnella sitä..
tuossa aloituksessa, en hae vastausta täältä tuohon pohdintaani. Mut olis vähän sellaisia vaikutteita et haluaisit viestitellä taas kanssani.. :)
Joku tekee vain kiusaa taas noilla kirjoituksillaan..
välillä tiedä mitä ajatella.. Kun tulee luettua näitä ja jotain chattia. Mut vastasin sinne sinulle (?) yhteen viestiin.. Ja vastaus oli positiivinen. Mut muuten täytyy kyllä sanoa et olis parempi kun ei lukis näitä eikä sitä chattia ollenkaan. Ei kohta tiedä mikä on totta.. :/
näitä vähän kriittisemmin.. Ei siinä paljon muu auta. En voi luvata pysyä poissa näiltä sivuilta tämän ikävän takia.
näy tänään siellä paikassa.. Valvoin melkein koko yön, taas.. Mut tuo tuo viestiketju 'En voi uskoa.. uni..' ei ole minulta. Vain tämä ja se samanlainen jolle tämä on jatkoa, ovat minun.
Ja muille tiedoksi.. Olen kyllä 100 %:sen varmasti nainen. Ihan vain siksi kerron tuon koska joku väitti jotain muuta tuossa yhdessä viestiketjussa. Aika outo tapaus täytyy olla jos ajatukset alkaa mennä tuohon tyyliin.. Viimeistään siinä vaiheessa kannattaa ehkä lopettaa näiden sivujen lukeminen.
tämä häiritsee jo minun normaalia elämää. Ei se et olen ihastunut/rakastunut sinuun.. Vaan se kun valvon niiden sinun exän pelleilyjen (?) takia.. Ja tietty se et kun alkaa hommat kasaantua niin sit tulee mietittyä niitä ja kaikkea yötä myöten. Pitäisköhän käydä seuraavan kerran sanomassa hänelle jotain päin naamaa kun näen häntä.. Siellähän hän kuitenkin näkyy pyörivän joka päivä.
asutko vieressäni? En ole nähnyt moniin päiviin ex:ää, ja ei varmaan tänne juuri laita mitään, on laiska kirjoittelija... yrittänyt on tekosyyllä tulla mutta olen kieltänyt/torjunut... saatteli eilen lapsen kotiin, en edes tiennyt koska en nähnyt..... mneikö nyt oikealle, tiedä enää sitäkään kohta. Mutta en ole todellakaan tekemisissä kuin puhelimitse ja pakkohan se on kun on yht. you know? enemmänkin tekstiviesteillä minä:)
Siis tarkoitin hän (se sinun ex) siellä samassa paikassa missä mekin arkisin.. En tarkoita kotia. Etkä sinä/hän asu minun vieressä.. Sen kyllä tiedän et hän häiriköi näillä palstoilla minkä kerkeää. No en minäkään osaa tuosta oikein sanoa et oletko oikea mies.. Mut kaipa ne asiat selviää vielä parhain päin..
Tiedän kyllä et hänellä on lapsi.. Siis sillä sinun/hänen exällä. Muuten olen kyllä aika tietämätön kaikesta.. Sehän tästä vaikeaa tekeekin..
opiskelupaikka. Olen sen ennenkin maininnut joten sama se on sanoa tähän. Kyse ei ole mistään naapurista.
edelleenkään muita aloituksia. Ja tuo ok-ukkeli vois minun puolestan häipyä jo vaikka hevon kuuseen täältä. Ei koske häntäkään viestini.
hän olis tässä 'minun' viestiketjussa kirjoittanutkaan mitään mut kaiken varalta kuitenkin..
muu auta, kun viedä toi ok-ukkeli hevon kuuseen, jätä hänet mun huoleksi.
On se oikeasti ihan hyvä tyyppi.
Vie vain.. Ärsyttäny jo pitempään koko hyypiö näillä palstoilla. :)
päiväunet auttaa aina jos on tosi väsy. Ja näin muuten unta sinusta.. Ihanaa sellaista. ;)
Minä en ole sit muita aloituksia kirjoittanut. Mainitsen vain ihan siksi kun huomasin taas tuossa kaikenlaista höpinää.. Ajatuksissani olet ja hyvissä sellaisissa.. :)
vastaan vähän aikaa sit? Jos vain vielä ajelet samalla autolla.. :)
tulin vastaan? Jos saisin vähän vink. vink...
punaisella Audilla.. Sellainen hänellä oli ainakin aikaisemmin..
tänne enää kuuden jälkeen eilen.. Kone lähti huoltoon tänään joten nyt pitää pärjäillä ilman sitä muutama päivä. Toisaalta ehkä ihan hyvä et ei tule niin paljon näitä sivuja lueskeltua. :)
toinen kerta kun kirjoitan tänne tänään. Eli kummatkin tähän 'omaan' viestiketjuun.. Mukavaa tiistain jatkoa sinulle.. :)
Ja haleja tietenkin.. Helliä ja lämpimiä sellaisia.. :)
ok:)OK:)Ok:)
Toivottavasti et ole kuitenkaan se ok-ukkeli. Siltä en huoli yhtään mitään..
Mut oletan ettet ole hän.. Minäkin taidan olla sen anteeksipyynnön velkaa sinulle. Jos pyydetään sit yhtä aikaa toisiltamme niiden suukkojen kanssa? :)
tässä 'omassa' ketjussani niin ei tule 'sekaannuksia'..
muihin viestiketjuihin..
kurkkaamaan eka kertaa tänään.. Laitoin sen yhden viestin sinne Mtv3:n chattiin eilen.. Enkä tosiaankaan kaipaile jotain sieppaajaa. Joku laittoi sellaista ihmeviestiä omani perään. Mut ehkäpä se liittyi johonkin muuhun.. En tiedä eikä niin väliksikään.
On tullut jotenkin sellainen tunne et sinä odotat minun tekevän jotain.. Olenkohan oikeassa? Minusta se näkyminen taitaa kuitenkin olla enemmän kiinni. Minua näkyy kun nenu näkyy.. Eli joskus.. Mut yritän tsempata asian kanssa.. :)
omaan ketjuun laittamani kommentti eilen oli viimeisin.. Eikä ole minulta kommentteja muihin ketjuihin. Tarkoitin siis sillä et minusta tuntuu et odotat minun tekevän jotain.. Tulla juttelemaan sinulle jotain? Hmm hmm.. :)
muuta tänne tänään kirjoitellut kuin nämä muutamat lisäykset tähän omaan ketjuun ja Ihastuminen palstalla viestiketjuun 'Kertoisitko jos ei enää koskaan nähtäisi..'.. Eli sen Sivusta vain.. Siinä on minun kirjoittelut tänne tänään. Huomenna tulen taas kurkkaamaan tänne.. Saa nähdä milloin saan sen koneen huollosta. Mut toisaalta, ihan hyvä et pysyy edes hetken näiltä sivuilta pois.. :)
Ajoitin teelle menon vähän väärään aikaan. En hoksannut katsoa yhtä jutskaa ennen sitä.. Hmmpä hmm.. Nähdäänköhän me sit vasta ensi viikolla.. Itse tietysti toivon et huomenna mut tiedän ettei sinua välttämättä silloin näe..
pieniä vieroitusoireita tietokoneesta. Sen huomaa kun menee kotiin.. Ensimmäisenä tulee mieleen et 'Jaa.. Pitäisköhän avata tietokone.. Hmm.. Ai niin, eihän se olekaan täällä nyt..' Ja aamulla sama juttu. No toivottavasti saan sen pian sieltä huollosta. Ei tällaista kestä enää..
muita aloituksia kirjoittanut. :)
tunnun olevan tällä hetkellä.. Paljon en saanut hommia tehtyä. Sinun vika.. Mitäs pyörit mielessä koko ajan.. Nyt joka tapauksessa lähden tästä kotiin.. Ihmettelemään kun ei ole tietokonetta edelleenkään siellä.. :)
hauska viesti ( ketju), mulla on sama tauti, ja se on kanssa yhden vika. Yritä pärjäillä.
Minua meinas alkaa eilen ihan suututtamaan kun yritin keskittyä enkä siltikään pystynyt parempaan. Ettei vaan olis vakavempikin tauti kyseessä.. Auttaiskohan tähän jokin? Ainakin tuntuu siltä et jotain tälle täytyis tehdä.. Mut yritä sinäkin pärjäillä! :)
tosiaan minulta eka viesti tänne tänään.. Ei ole konetta edelleenkään kotona käytössä joten enpä pääse tännekään. :)
tänäänkään. Piip.. :(
muihin ketjuihin mitään kuin tähän ja tuohon 'Mä tiedän et sä tiedät..' sen 'Minä taidan tietää et sinä taidat tietää..' ja sen lisäyksen siihen. En muuta..
ihan hassu ketju taas.. Enimmäkseen itsekseen höpinää mut selkeyden takia en nyt muulle kirjoittele. Toivon vain etten turhaan sinua kaipailisi. Ikävä painaa ja haluaisin nähdä sinut mut sekin tuntuu olevan sattuman varassa. Mut minkäs teet..
Ehkäpä minä ihan turhaan epäilen tässä.. Tulee luettua noita kirjoituksia ihan miten sattuu välillä kun taas yritän tehdä yhtä hommaa samaan aikaan.. Täytyy saada äkkiä se tietokone huollosta niin ei mene sekaisin tärkeät hommat ja näiden sivujen lukemiset/kirjoittelut.. :)
varassapa hyvinkin..
sit sata varmasti multa..
ja minä täällä ja sinä siellä???? Miksi et tule tänne?
eilen tuon klo 14.54 jälkeen kirjoittanut tähän viestiketjuun yhtään mitään. En tiedä mitä sekopäitä tuohon on tullut höpisemään jotain. Minulla on edelleenkin kone huollossa joten en voi kirjoitella tännekään milloin tahansa.
Laitoin eilen sinne Mtv3:n chattiin sinulle 2 viestiä.. Ne sinä varmaan tunnistitkin.. Eli niissä oli nimet mainittuna. Muut ei tosiaankaan olleet minulta. Taitaa olla se sinun ex melkoinen reikäpää. Taitaa käyttää jotain lääkkeitä kun eihän tuollaista tekstiä saa aikaan mitenkään muuten. Aivan sekopäistä touhua.. :/
Mut minä omin itselleni ne positiiviset viestit.. Eli sen 'Ole tuuli ihollani..' ja sen jossa oli lopussa 'Vaeltavat sielumme löysivät kotinsa..'. En tiedä oliko jompi kumpi sinulta mut toivottavasti edes jompi kumpi.. Jos jälkimmäinen niin siltä minustakin on tuntunut. Sielunystäväni.. :)
Tällainen minä olen.. Mielummin ajattelen positiivisesti.. :)
eka viesti tänne tänään minkä kirjoitin.. Ja sen verran tarkennan et se toinen niistä viesteistä jonka laitoin sinne Mtv3:n chattiin, oli vähän epäröivä kieltämättä.. Kun aikani luin niitä juttuja siellä niin tuli vähän sellainen olo.. Mut en minä halua sinua unohtaa, missään tapauksessa. Ellet sinäkään minua..
mukavaa lauantaita sinulle.. :)
unohtanut sitä tekstiviestihommaa.. Toivoin vain näkeväni sinut tällä viikolla jotta olisin saanut hieman rohkeutta ja varmuutta asiaan.. Mut uskon ja toivon et näemme pian.. :)
tänne kurkkaamaan.. En ole muuta tänne tänään kirjoittanut kuin tuonne Järki ja tunteet palstalle siihen ulkoilujuttuun yhden kommentin (tai paremminkin 2 sen lisäyksen kanssa) ja tämän tähän. Koneelta poistuin eilen ennen kuutta.. Eikä ole minulta muita aloituksiakaan.
Näinpä eilen sateenkaaren päivällä.. Ja illalla kun kävin lenkillä, näin tähdenlennon (tai satelliitin?).. Aikamoinen sattuma samalle päivälle.. Ja muistin toivoa jotakin.. ;)
tähdenlento.. Se oli ihan sen näköinen.. Ja vaikkei ollutkaan, olen sen verran romantikko et uskon niin.. :)
kurkkaamaan.. Poistuin koneelta eilen noin 15.45 (tai tais olla ihan tarkalleen 15.47) enkä ole sen jälkeen kirjoittanut tänne mitään. Jotenkin toisaalta tehnyt ihan hyvää kun ei ole päässyt lukemaan näitä sivuja milloin tahansa.. :)
aurinkoinen ja mukava.. Monestakin syystä. Myös tuon hymynaamasuklaasilmäilmapalloviestin ansiosta.. :)
kuulostaa hassulta mut noin pienistä ne ilot voi tosiaan tulla. Se ei ollut ainoa asia mut yksi niiden joukossa.. :) Huomasin tuossa tuon kaveriviestin.. Ei minusta ainakaan pelkäksi kaveriksi olis.. En pystyis siihen näin ihastuneena. Mut sen sinä varmaan arvasitkin jo..
ole muita aloituksia. Ikävä vain huomata et se sinun exä jatkaa vain tuota p..kanjauhamistaan täällä. No eihän sille kukaan muu tietty voi mitään kuin hän itse. Olen vain ihmetellyt ja miettinyt et milloinkahan se ressukka tajuaa oman typeryytensä.. Aika outoa toimintaa aikuiselta ihmiseltä.
puol kolmen jälkeen.. Ja nyt tulin vilkaisemaan tänne. Eli ei ole minulta taas nuo kaiken maailman typerät höpinät. Enköhän minä tällä viikolla saa sen tietokoneen takaisin.. :)