värilliset parkit + ajovalot

Onko se myös laiton yhdistelmä jos normaalit ajovalot ovat päällä ja lisäksi on värilliset parkit jotka tuovat ajovalojen sekaan hieman sinistä?
5852
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

On. Parkkien eli etuvalojen väri kuuluu olla kirkas.

Äänestä

Sinisiä, vihreitä ja punaisia parkkeja ei saa käyttää liikenteessä. Mutta valkoiset LED parkkivalot näyttävät vähän ksenon valoilta. niitä saa kyllä käyttää.

Äänestä

siniset parkit kelpaa katsastuksessa.

Äänestä
  • vain tieliikennekäyttöön tarkoitetut polttimot käyvät katsastuksessa

    Äänestä

Ei kyllä tuo väriä paskaakaan. Osta xenonit, tai jos ei ole rahasta kiinni niin "xenon-look" polttimoita joita saa vaihtaa tuplasti enemmän kuin normaaleja polttimoita saati sitten xenoneita.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


golffisti kirjoitti:

Onko se myös laiton yhdistelmä jos normaalit ajovalot ovat päällä ja lisäksi on värilliset parkit jotka tuovat ajovalojen sekaan hieman sinistä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu