Mistä johtuu että Excel-taulukossa jossa on useita välilehtiä, näkyy vain yksi. Käytössä on Microsoft Office 2007. Mulla on tän uusimman Officen kanssa valikot muutenkin aika hukassa, enkä löytänyt tähänkään ratkaisua vaikka kuinka selailin asetuksia.
Excelin välilehdet kateissa
kapa1234
33240
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Tämä auttoi minua, kun vaihdoin 2007-ÄÄN
http://office.microsoft.com/fi-fi/excel/HA101491511035.aspx
Taulukonvalitsimet näytetään oletusarvon mukaan, mutta jos et näe niitä, varmista, että Näytä taulukonvalitsimet -valintaruutu on valittuna Excelin asetukset -valintaikkunan Lisäasetukset-luokassa (Microsoft Office -painike ja Excelin asetukset).
Löysin tuon kohdan. Se oli ruksattuna, eli ei auttanut tuo. Nyt kun testailin eri tiedostoilla, niin ilmeni että ongelma ilmeneekin ainoastaan työpaikaltani lähetetyissä tiedostoissa. Siellä on käytössä vanhempi Excel-versio. Tosin meidän huushollissa toisella koneella ne tiedostot toimii niinkuin pitää. Voipi olla että asentelen Officen uudelleen, jos se vaikka korjais tai palauttais normaalit asetukset.
Kiitos neuvoista silti!