Onko jollain jotain hajua, kun jäi hilppasen häiritsevästi taas kesken...
milloin se kuudes siiten niinkun tulee?
norriska
111221
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
mikä on tullakseen, tulee... ja me kohtaamme sen pystypäin sitten kun se tulee.
En ole ihan varma sen kutosen ilmestymisestä,mutta oon kuullut että Rowling olisi kirjottanut vitosta ja kutosta päällekkäin:)
Ihanaa, mä oon nimittäin ihan hulluna pottereihin...KIRJOIHIN SIIS!!!!! ne on varmaan paaaaaaaaaaaaaaaaaaaaljon parempii ku leffat!!
mä en oo vielä saanu sit vitosta..:( mut montax niitä pitäis ilmestyy?
eiköhän se niin ole että, jos oma mielikuvitus pelaa, toki kirja on parempi, koska pystyy kuvittelemaan tapahtumat aivan omanlaisekseen..
Sitten taas elokuvat, kaikki on päätetty ennalta, miten mikäkin tapahtuu..
mä en oo varma tästä mut mun
veli sano et se kutos potter kirja
ois jo suomennettavana, mut en sitte tiiä
pitääkö paikkansa. ja niitä kirjojahan pitäs
tulla ainaki seittemän, koska seitsemän
vuottahan se harry siellä tylypahkassa
opiskelee. =D
etkai sä tosissas usko sitä, meinaa toi on täyttä paskaa...
usko mitä, mitä paskaa ,hä voitko vähän selventää?
Eiköhän se meinaa, että paskaa on se, että kuudes olis jo suomennettavana.
tai ainaski niin se rowling on uhonnu... mullakin joku hämärä muisti kuva et se olis joskus sanonu et kirjottaa niitä päällekkäin... ei vaan tullu mieleen tota kysymystä laatiessa. joteknin masennuin ihan hirveesti tosta viitosesta, en tiie mistä se johtu mut joteski sillain niinkun sirius kuoli ym. ja vähän se cho juttukin jäi jotenkin kesken vaikka sekin sit päätty niin tylysti siinä lopussa.. mut vitsi kun se tulis nopeesti se kutonen!
Oon lukenut vasta englanniksi, joten odotan innolla suomennosta ;=)
Oli se kieltämättä vähän tönkkö, ehkä enemmän arvattavissa kun yleensä..eikä niin mukaansa tempaava.Skarppaas nyt Rowling!